Pikemalt loe Hiiu Lehe paberväljaandest! Ajalehte Hiiu Leht saab tellida toimetusest Vabrikuväljak 1 Kärdla, telefonidel 463 2199 ja 462 9339 või e-posti aadressil hiiuleht@hiiuleht.ee ning Eesti Posti vahendusel internetist www.post.ee ja kõigist postkontoritest.

Hiiu Leht 01.07.2003 trüki 

• 27. ja 28.juunil kogunes Hiiumaale Kassarisse Mäeotsa tallu Eesti Saarte Kogu üldkogu. Üldkogul olid esindatud kõik ESK liikmessaared, lisaks Osmussaar, kus teist talve elab noor perekond. Olulisimaks diskussiooniteemaks oli veebruaris vastu võetud Püsiasutusega Väikesaarte seadus ja selle rakendumine.
• Teisel tööpäeval valis Saarte Kogu uue eestseisuse, kuhu kuuluvad Hiiu maavanema nõunik Reet Kokovkin, Ruhnu vallavanem Kaarel Lauk ja Muhu valla arengunõunik Hants Kipper. Eestseisuse juhatamise võttis Reet Kokovkin üle vormsilaselt Ants Varblaselt.

• Hiiu maavanem Hannes Maasel kommenteeris Saare maavanema kohusetäitja Hannes Teivi ideed kehtestada politseireformi elluviimisel saartele eristaatus ning jätta Saaremaale Lääne prefektuuri abiprefekti ametikoht. Maasel ütles, et juhul, kui ka Hiiumaa saaks abiprefekti, võiks hiidlased olla nõus, et prefektuur saab olema Pärnus. Teise võimalusena nimetas Maasel, et Lääne prefektuur asuks Tallinnas.

• Käina vallas Maia Karhu ja Omar Jõpiselja koduõuel Orjaku mõisasüdames korraldati Hiiumaa kaksikute kokkutulek. Kaheksa kaksikutepaari kogunemisest loodavad korraldajad edaspidi käivitada Hiiumaa kaksikute klubi tegevuse.

• 19.juulil toimub Kärdla Vabrikuväljakul neljas Suvelaat. Laadal pakutakse mitmesuguseid käsitöötooteid, toimub kunstnike tööde näitusmüük, Trummituur ja mitmekesine kultuuriprogramm. Traditsiooniliselt ootavad laadalisi pannkoogid, hiiu õlu ja muud võimalused keha kinnitada.

• Hiiu Lehe tõdemus - ”Siit võib siis välja lugeda, et kuigi president on saarlane, siis riigipea on hiidlane. Või kuidas?”

• Hiiumaa mehe kommentaar teate kohta, et aprillis presidendi õigusnõuniku kohalt lahkunud Triinu Verniku sõnul ei juhi Kadriorus toimuvat mitte president Arnold Rüütel, vaid kantselei direktor Tarmo Mänd.