Pikemalt loe Hiiu Lehe paberväljaandest! Ajalehte Hiiu Leht saab tellida toimetusest Vabrikuväljak 1 Kärdla, telefonidel 463 2199 ja 462 9339 või e-posti aadressil hiiuleht@hiiuleht.ee ning Eesti Posti vahendusel internetist www.post.ee ja kõigist postkontoritest.

Hiiu Leht 18.07.2003 trüki 

Kärdla linna elanikud ei ole rahul linnavalitsuse otsusega lubada AS Santrovetol ehitada Politseimaja kõrval aadressil Kõrgessaare mnt 2A asuvale alale bensiinijaam, mistõttu pöördutakse halduskohtu poole. Linnakodanikke esindama palgatud advokaat Tambet Mullari hinnangul ei ole linnavalitsus Kõrgessaare mnt 2A detailplaneeringu läbiviimisel järginud Planeerimisseaduse nõudeid ning see annab piisava aluse otsuse vaidlustamiseks. Mullari kinnitas, et elanikud kavatsevad taotleda kohtuvaidluse ajaks bensiinijaama ehitusloa peatamist.

Kõrgessaare valla Lauka Põhikooli direktori ametikoha täitmiseks korraldatud konkursile laekus neli avaldust. Kolm direktorikandidaati on pärit mandrilt, üks Hiiumaalt. Praeguse Lauka kooli direktori Märt Rannasti tööleping lõpeb 30.novembril 2003.

Hiiumaa kõrbeb suvekuivas. Ristna otsaski, kus jahe meri ümberringi, mõõdeti teisipäeva pärastlõunal kõrgeimaks temperatuuriks 29,9 plusskraadi. Kuumale ilmale leevendust ei paista kuskilt, sest Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi (EMHI) lähipäevade prognoos lubab sooja ja sademeteta ilma kuni järgmise nädala alguseni. Õnneks pole pikka aega püsinud kirde- ja põhjatuulte mõjul langenud mereveetase; see püsib Kroonlinna nulli lähedal ning Heltermaa-Rohuküla liinil saavad liikuda suured parvlaevad.

Eile sai Hiiumaa Muuseumi Pikas Majas kuulata Hüti klaasikoja ajalugu ja tasuta näitust vaadata. Näituse koostaja Helgi Põllo sõnul on 1628.aastal loodud Hüti klaasikoda Hiiumaa ajaloos väga oluline. "Iga hiidlane peaks klaasikoda teadma ja selle üle uhke olema. See ei olnud mingi talupoegade klaasivenitamise tuba, vaid täiesti kõrgetasemeline klaasikoda ka Euroopa mõistes," ütles Põllo.

Nädal tagasi allkirjastasid Hansapanga Kärdla ja Käina kontorite juhataja Tiia Liibert ja Pühalepa Naistekoja esinaine Ille Kivistu ja projektijuht Raili Trumm Pühalepa vallamajas lepingu Hansapange toetusraha kasutamise kohta. Hansapanga korraldatud projektikonkursil "Paneme tähed särama" sai Pühalepa naistekoja projekt "Lõpe küla laste ja noorte mänguväljak" 12530 krooni suuruse toetuse, millega kavatsetakse remontida kolhoosiaegse väikelaste mänguväljak ning rajada noortele plats võrk- ja korvpalli mängimiseks.