Pikemalt loe Hiiu Lehe paberväljaandest! Ajalehte Hiiu Leht saab tellida toimetusest Vabrikuväljak 1 Kärdla, telefonidel 463 2199 ja 462 9339 või e-posti aadressil hiiuleht@hiiuleht.ee ning Eesti Posti vahendusel internetist www.post.ee ja kõigist postkontoritest.

Hiiu Leht 11.07.2003 trüki 

• Põlvas toimuvatel XVI juunioride maailmameistrivõistlustel orienteerumises võitis hiidlanna Eveli Saue lühirajal (3,7 km) pronksmedali. Kulla võitnud soomlanna Laura Hokkale kaotas ta 18 sekundiga, hõbemedalile jõudnud taanlanna Signe Soes jäi Sauest 8 sekundi kaugusele. Edaspidi laskesuusatamisele keskenduva Saue koht on läbi aegade eestlannade parim koht juunioride MMil. Suvistelt MMidelt on Eestil olemas veel Sixten Silla pronks 1991.aastast.

• Täna ja homme saab teoks Hiiu Purjelaeva Seltsi korraldatava merereisi “Paadimatk ümber Hiiumaa” neljas etapp. Eelmised etapid on toimunud kolmel eelneval aastal, sel aastal saadakse Hiiumaale ring peale. Osalema on oodarud kõik meresõiduki omanikud ja muidu matkajad. Start antakse täna kell 10 Suursadamas. Laupäeva õhtuks jõutakse Orjakusse, kus peetakse maha ka suurem rahvapidu. Kavas on tantsutüdrukute ja rahvatantsijate esinemised, omavahelised jõukatsumised ning jalakeerutused ansambel Untsakad saatel.

• 12 Hiiumaa kodutütart ja noorkotkast osalevad teisipäevast tänaseni kestvas üleriigilises laagris “Koorti 2003.” Seekordse suvelaagri eesmärgiks ei ole paremate väljaselgitamine, vaid tegemist on eelkõige õppelaagriga. Hiiumaa Noored Kotkad ja Kodutütred, kes Saaremaale laagrisse ei pääsenud, ilma laagrita siiski ei jää. Järgmise nädala teisipäevast kuni neljapäevani toimub Hiiumaal Tahkunas vaid meie noortele mõeldud suvelaager.

• Kuulajatelt kõrge hinnangu saanud kontserdipaik Kõpu tuletorni jalamil täitub täna õhtul taas kvaliteedimärgilise muusikaga. Päikeseloojangumuusika teine kontsert algab kell 21. Esineb ansambel Kolmkõla koosseisus Lembit Saarsalu, Tiit Paulus, Maria Väli.

• SA Tuuru töötajaskond saab täiendust Euroopa Liidu tõukefondide tugisüsteemi töötaja näol, kelleks on konkursil valituks osutunud endine Hiiumaa Tarbijat Ühistu kaubandusjuht Ene Kaups.
• Sihtasutuse töötajaskonda laiendatakse seoses uute funktsioonidega, mis Tuuru saab Maakondlike Arenduskeskuste (MAK) loomisega üle Eesti.

• Teisipäeva hilisel pärastlõunal andis Hiiumaal teeninud Ameerika Rahukorpuslane Douglas Wells Kärdla Keskväljakul Pritsumaja ees autogramme oma aprillikuus eestikeelses tõlkes ilmunud raamatusse “Jänki seiklused Hiiumaal”. Lõpuks ometi sai Douglas selle, mida ta on oma raamatus soovina kirjeldanud; hiidlased seisid Turisminfokeskuse ees järjekorras. Seekord küll selleks, et autorilt raamatusse autogrammi saada.

• Taaskord vallutasid kergejõustiklased Kärdla Staadioni. Eile hommikul algasid Kärdla Staadionil XIV Eesti Rukkilillemängud. Võistlused algavad igal päeval kell 10 hommikul ja kestavad laupäevani. Kavas on kergejõustik nii üksikaladel kui ka mitmevõistluses. Rukkilillemängude raames toimub ka purjetamise võistlus Kärdla svertpaatide sadama piirkonnas. Kokku antakse 12 starti. Peakohtunik Ott Epneri sõnul on sõite rannast hea jälgida. Täna toimuvad stardid kell 12 ja 16 ning homme kell 12.