Pikemalt loe Hiiu Lehe paberväljaandest! Ajalehte Hiiu Leht saab tellida toimetusest Vabrikuväljak 1 Kärdla, telefonidel 463 2199 ja 462 9339 või e-posti aadressil hiiuleht@hiiuleht.ee ning Eesti Posti vahendusel internetist www.post.ee ja kõigist postkontoritest.

Hiiu Leht 23.11.2012 trüki 

Julgeolekuatašee kohtus kolleegidega

Teisipäeval ja kolmapäeval käis Hiiumaa visiidil USA saatkonna julgeolekuatašee Joshua Weisman. Endise politseinikuna tundis ta suurt huvi selle vastu, kuidas töötavad tema Hiiumaa kolleegid. Weisman veetis teisipäeval enam kui tunni politsei- ja piirivalve Kärdla kordonis, kus teda võtsid vastu kohalik piirvalvejuht Argo Tali ja politseijuht Avo Kail. Tali uuris pärast maja ülevaatust, miks julgeolekuatašee Hiiumaa reisi ettevõttis. Weisman vastas, et nende põhimõte on, et USA saatkond pole ainult Tallinna, vaid kogu Eesti jaoks. Nii püütaksegi külastada kõiki maakondi.

Peolised hakkasid politseinikele vastu

Reede, 9. novembri õhtul kogunes hinnanguliselt 40-45 inimest Käina valla maadel asuvasse Leemeti metsamajja. Hiiu Lehe andmetel oli kavas pidada kahe noor sünnipäeva. Hilisõhtul peolisi kontrollima läinud politseinikud leidsid eest seltskonna, mille hulgas nii oli nii täiskasvanuid kui alaealisi. Kärdla politseijaoskonna juht Avo kail rääkis, et koosviibimisel olnud täisealised sekkusid isikuid kontrollinud politsei tegevusse, ei allunud korraldustele ning nende suhtes tuli rakendada sundi; politsei kasutas pisargaasi. Politsei kontrollis ka alaealiste võimalikku alkoholijoovet ja toimetas jaoskonda 14 alaealist. Neli alaealist jäeti jaoskonda kainenema, sest neid ei olnud kellelgi üle anda, ülejäänutele kutsuti järele lapsevanemad.

Hiiu Lehe artiklist oli kasu

Pärast 9. novembri Hiiu Lehes ilmunud artiklit on suur hulk leheloos kirjeldatud kaaneta kanalisatsioonikaevudest juba suletud. Kõrgessaare vallavalitsuse maanõunik Kalle Viin ütles kolmapäeval, et selle nädalaga peaks saama kaetud kõik endise kalatööstuse alal asuvad kanalisatsioonikaevud. Ka endise Kõrgessaare piirivalvekordoni omanik on vallaametnikega ühendust võtnud ja lubanud tema maal asuvate ohtlike rajatistega tegeleda. Praeguseks on ta sinna välja pannud hoiatavad sildid. Üks teade kaaneta kaevust tuli ka Kärdlast. Linna majandusspetsialist Arnold-Aare Kivisikk ütles, et tegemist on päästeameti veevõtukoha kaevuga, mis võiks kaanega küll kaetud olla ning lubas asjaga tegeleda.

Ei läheks ka siis kui peale makstaks

Sellise pealkirja all on lehes kahe Käina valla noore pere lood. Ristivälja külas elava kuueliikmelise Vannaste pere ema Kaire (32) ja isa Tiit (39) ütlesid, et naudivad saare rahulikku elu ega lahkuks siit ka siis kui peale makstaks. Kahe lapse vanemad Merike Paat (23) ja Siim Rohtvee (29) leiavad, et miks peaks nad mandrile kolima kui saavad oma eluga ka kodusaarel hakkama.

Tervise teematoas osales üle saja inimese

Teisipäeval kolis üks Kärdla terviseprojekti teematubadest “Keskendumine ja mõttejõud” Kärdla kultuurikeskuse kinosaali. Põhjuseks, et eelregistreerunuid oli väga palju, 80 ringis. Kokku sai registreerimislehtedele kirja 117 inimest. Projektijuht Margit Kagadze ütles, et see oli pooleteistaastase projekti kõige rahvarohkem teematuba. Tulevikuterapeut Kreet Rosin rääkis, kuidas negatiivse alatooniga sundmõtted mõjutavad meie igapäevaelu ja õpetas, kuidas neist vabaneda.

Kontserdil koguti 800 eurot

Esmaspäeval andis Käina kultuurikeskuses heategevuskontserdi Ott Lepland ja Getter Jaani. Kontserdipileteid müüdi 236, kokku 708 euro eest. Kohapeal olnud annetuskasti kogunes üle 50 euro. Kontserdi tuluga toetasid lauljad heategevusliku Mia jõulumaad ja Hiiumaa suurperede laste sõitu jõulumaale.

Hiidlene turul elektert ostmas

Partsi Peeter pajatab, kuidas hiidlane peab nüüd minema turule elektrit ostma: “Oh herm hoitku – üks tähtis tärmiin jovab iga peevaga ikke lisemale ja lisemale. See tärmiin ehk täht aeg 10. detsember. Enne seda peeva ma pea korra turul käima. Äi äi, mitte Kärdla turul. See uus turg aa hulga tähtsam ja see tehtakse lahti täpselt uue aasta humigu. Aga kui sa seelt kohe midad osta tahad, siis sa pead nüid enne kümnendamat kuu pee uue kauba müijaga käed lööma.”