Pikemalt loe Hiiu Lehe paberväljaandest! Ajalehte Hiiu Leht saab tellida toimetusest Vabrikuväljak 1 Kärdla, telefonidel 463 2199 ja 462 9339 või e-posti aadressil hiiuleht@hiiuleht.ee ning Eesti Posti vahendusel internetist www.post.ee ja kõigist postkontoritest.

Hiiu Leht 08.07.2003 trüki 

• Hiiu maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Aasa Saarna teatas, et lähiajal saavad soovi korral immuniseerimispassid kõik 0-18 aastased Hiiumaa lapsed ja noored. Immuniseerimispass on maailmas üsna laialt kasutusel olev spetsiaalne dokument, kuhu on kantud kõik lapseeas tehtud vaktsineerimised. Hiiumaa on Eestis esimene maakond, kus immuniseerimispassid väljastatakse kõigile lastele. Teistes maakondades jagatakse riiklikult immuniseerimispassid 0-3 aastastele lastele. Dokument ei ole kellelegi kohustuslik.

• Kõpu Majaka Fondi nõukogu kogunes umbes kuu aega tagasi, et arutada, mida saaks ära teha fondi kasvatamiseks. Arupidamisest sündis mõte taastada Tubalas asunud vai, millega Hiiu saar on merepõhja kinni löödud, et see mereavarustesse ulpima ei pääseks. “Sellesse vaia löödaks sisse nimelised naelad Kõpu Majaka Fondi asutajaliikmetele ja kõigile, kes teevad fondi 1000 kroonist suurema annetuse,” selgitas üks nõukogu liikmetest Ulla Kerge-Sonnenberg. Hetkel on fondis 13 252 krooni. Seaduse järgi avaneb fond alles pärast seda, kui fondi põhikapital ületab 100 000 krooni piiri. Inimene, kes tahaks Hiiumaa kultuuri toetada võib annetada Eesti Rahvuskultuuri Fondi arvele 221001101347 Hansapangas lisades maksele viite Kõpu Majaka Fond.

• Sel nädalal ilmumist alustanud sarja “Sirbi raamat” esimene teos on Hiiumaa kirjaniku Vaapo Vaheri esseedekogumik “Kokaiin Balti jaama turult.” Eile toimus raamatu esitlus ajakirjanikele Sirbi toimetuses koos Mihke Muti teosega “Sise ja väli.” Vaapo Vaher sõnastas sarja alustamise mõtte kui Sirbi toimetuse katse ajada läbi kapitalistliku solgi ka üht vaimsemat liini.

• Eelmine Hiiu Leht kirjutas, et 1.juulist läks Käina valla veeteenuse pakkumine OÜ Best Holdingult AS Kärdla Veevärgile. Täpsustatud andmetel algab juulis küll süsteemi ülevõtmine, kuid uus operaator AS Kärdla Veevärk alustab alles 1.augustist.