Pikemalt loe Hiiu Lehe paberväljaandest! Ajalehte Hiiu Leht saab tellida toimetusest Vabrikuväljak 1 Kärdla, telefonidel 463 2199 ja 462 9339 või e-posti aadressil hiiuleht@hiiuleht.ee ning Eesti Posti vahendusel internetist www.post.ee ja kõigist postkontoritest.

Hiiu Leht 04.07.2003 trüki 

• Hiiu Kaluri Grupilt Sõnajala hotelli aktsiad koos firmanime ja töötajatega ostnud uued omanikud plaanivad hotelli laiendada nii, et see mahutaks terve bussitäie turiste. Laiendamise tõttu soovitakse lõpetada senised üürilepingud ettevõtjate Arta Reklaamibüroo, juuksuri Sirje Vaku, Angela Sivoneneni Hambaravi ning üürnike Viktor Küttimi ja Rein Maalmeistriga. Ühe omaniku Igor Linkovi sõnul tahetakse ümberehitused valmis saada talve jooksul, et järgmisel aastal oleks hotell valmis suuremate turismibusside vastuvõtuks.

• Kui Tallinna Loomaaia ohustatud liikide paljundamiskeskuses hiljuti sündinud naaritsapoegadel silmad ja kõrvad lahti lähevad, saadetakse paarkümmend isendit ellujäämiskursusele, sest sügisel ootab neid ees vaba elu Hiiumaal. Euroopa naaritsa kaitse ja taastamise programmi juht Tiit Marani hinnangul kestab töö veel aastaid. “Peaksime jõudma nii kaugele, et talve elaks üle 80-100 isendit, siis suudavad nad anda piisavalt järglasi, et tekiks jätkusuutlik püsiasurkond,” kinnitas ta. Kolme aasta jooksul on Hiiumaal lahti lastud üle 150 Tallinna Loomaaias sündinud looma.

• 2003.aastal on hiidlasi vähemaks jäänud kolmekümne inimese võrra. Käesoleva aasta esimeses pooles on Hiiu Maavalitsuse registrite osakonna andmetel sündinud kümme last vähem kui mullu. Kärdlas sündis tänavu 18, Emmaste vallas 2, Kõrgessaare vallas 5, Käina vallas 10 ja Pühalepa vallas 4; kokku 39 last. Surmaakte on Hiiumaal esimese poolaasta jooksul koostatud 69.

• juulist läks Käina valla veeteenuse pakkumine OÜ Best Holdingult AS Kärdla Veevärgile. Vallavanem Üllar Padari sõnul ei muutu vee hind Käina vallas kahe aasta jooksul, kuid seejärel hakkab vähehaaval tõusma. Padari teatel lõppes konkurss operaatori leidmiseks juba mais 2002, kuid vee-ettevõtja vahetumine viibis kohtuvaidluste tõttu.

• Täna avatakse Kärdlas erinevat meelelahutust pakkuma hakkav ööklubi “Willa”. Esimesel nädalavahetusel pakuvad klubikülastajaile meelelahutust Power Hit Radio diskor Kert Klaus, Sky Plusi DJ-d Erkki Ohman ja Toomas Puna ning ansambel JAM. Reedesel avapeol on kohal kuumad striptiisitarid Tallinnast, jooki valavad-segavad showbaarmenid ning külastajaile on mitmeid avaüllatusi. Klubi on avatud 22.00 kuni 04.00 ning sissepääs on lubatud alates 18.eluaastast.

• Teisipäeval 8.juulil kella 16.00 alates seisab Hiiumaa Turismiinfokeskuse leti taga taas legendaarne Hiiumaa-ameeriklane Douglas Wells. Tema sõpradel ja austajatel on võimalus saada autogramm tema tänavu kevadel eestikeelses tõlkes ilmunud raamatusse “Jänki seiklused Hiiumaal.” Sel puhul on raamat ka TIK-is müügil. Douglas Wellsi autogrammide jagamine on osa Hiiumaa TIK-i kümnendast sünnipäevast, kuna rahukorpuslane Wells oli üks osalistest Hiiumaa TIK-i loomise juures ning töötas TIK-is mitu hooaega. Suuremad TIK-i sünnipäevapidustused seisavad ees septembris kui turismihooaeg läbi saab.