Teisipäev, detsember 18, 2018
 

Mida teha kui pank lükkab teie laenutaotluse tagasi?

erakogu
Ärge muretsege, kui olete panga poolt tagasi lükatud. Teil on endiselt võimalusi, kui soovite laenu võtta. Tänapäeval on väga hea alternatiiv- interneti-laenud ning neid pakuvad ettevõted nagu Monefit.

Loe edasi »

 

Arenguosakond ja arenduskeskus üksteist ei dubleeri

Toomas Kokovkin
Harda Roosna | Hiiu Leht
Nii valla arenguosakonna kui maakondliku arenduskeskuse juhataja kinnitavad, et nende töötajad üksteise tööülesandeid ei dubleeri kui ka nimetuste sarnasuse tõttu selline mulje võib jääda.
Hiiu Leht avaldas teate, et Hiiumaa valla arengu­spetsialistina alustab tööd Aivi Telvik.

Loe edasi »

 

Areng ja arendus

Tänase Hiiu Lehe esiküljeuudis on natuke otsitud teema, aga pidasime oluliseks see selgeks rääkida. Ühest küljest selleks, et saaksime kõik aru, kas vald raiskab maksu­maksja raha või mitte. Teiseks sellepärast, et vältida olukorda, kus mõni muidu hea inimene selle argumendi valimiste eel malakana kasutusele võtab.

Loe edasi »

 

Jõuluks saab auto puhtaks pesta ka Käinas

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Kui varem said Hiiumaal autosid pesta vaid Kärdlas, siis nüüd avaneb see võimalus ka Käina lähistel Nõmmekülas.
OÜ Best Holding avas oma autoremonditöökoja hoovis mündipesula, mis on Hiiumaal juba teine omataoline. Kuigi reklaame ja juhendeid veel väljas ei ole, on kõik soovijad juba enne jõulu­pühi oodatud autosid puhtaks pesema.

Loe edasi »

 

Samaaria hooldekodu plaanib laiendust

Meedia Misjon
Kui Putkastes asuva Samaaria hooldekodu laiendused valmivad, saab selles majutada 45 hoolealust.
Samaaria Hiiumaa hooldekodu osakonna juhataja Ülo Kikas ütles, et turvakoduna tegevust alustanud asutusest on aastatega kujunenud hooldekodu 15 elanikule. Laiendustega on plaanis luua hooldekodule 30 kohta lisaks – nii saaks seal tulevikus elada 45 abivajajat.

Loe edasi »

 

Isamaa riigikogu valimiste nimekirjas kaks hiidlast

Laupäeval, 15. detsembril Tallinna Botaanikaaias toimunud Isamaa erakonna volikogu kinnitas valimisnimekirjad 2019. aasta riigikogu valimisteks.

Loe edasi »

 

Töötamine pühade ajal

24., 25., 26. detsember ning 1. jaanuar on riigipühad, mis on reeglina töötajate jaoks vabad päevad. Tööandja majandustegevuse tõttu või kehtestatud tööajakava alusel riigipühal töötavatele inimestele peab tööandja maksma selle aja eest kahekordset töötasu. Riigipühade eel ehk 23. ja 31. detsembril tuleb kõikide töötajate tööpäeva lühendada kolme tunni võrra.

Loe edasi »

 

Kahe laevaliini täituvus sarnane

Suursaarte laevaliine teenindava OÜ TS Laevad andmetel oli kahe liini keskmine täituvus perioodil detsember 2017 kuni november 2018 enam-vähem sarnane.
Viiel kuul, jaanuar, aprill, mai, september ja oktoober, oli laeva autodeki täituvus rajameetrite alusel parem Hiiumaa liinil, neljal kuul, märtsis, juunis, juulis ja novembris mandri ja Muhumaa vahelisel liinil.

Loe edasi »

 

Ken Pähn – silmapaistev noorsportlane MMil

erakogu
Ken Pähn nimetati Prahas lõppenud saalihoki maailmameistrivõistlustel seitsme silmapaistvama noore mängija sekka.
Turniiri kodulehekülg vahendab, et Eestil oli suhteliselt kurb turniir, kui nad lõpetasid kümnendal kohal. Samas üks mängija, kes silma paistis, oli 22aastane Ken Pähn – ründaja viskas oma esimesel MMfinaalturniiril muljetavaldavad 11 väravat.

Loe edasi »

 

Saare talisportlased otsivad tuge Hooandjas

Alexey Shabanov
Kaks Hiiumaa sportlast otsisid Hooandja keskkonnas toetust oma harrastusele: Boris Ljubtšenko (27) küsis tuge talisurfi MMil osalemiseks, Ott Saar (13) soovis soetada jääpurjeka.
Hiiumaa spordikooli purjelaua- ja talisurfi treenerina töötav Boris Ljubtšenko saavutas 2017. ja 2018. aasta talisurfi maailmameistrivõistlustel mõlemal korral teise koha ja pälvis tiitli Aasta talisurfar 2017.

Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411