Reede, november 27, 2020
 

Prof Pullat pälvis Bene Merito

TÕNIS LIIBEK
Eelmisel nädalal, 19. novembril toimus Poola suursaatkonna residentsis pidulik sündmus – tagantjärgi tähistati professor Pullati 85. aasta juubelit, kuna viirus ei lubanud seda teha kevadel.
Esimese eestlasena pälvis professor Raimo Pullat Poola välisministeeriumi kõrgeima autasu Bene Merito Poola toetamise ja tutvustamise eest.

Loe edasi »

 

Ingrid Purget tänati aumärgiga

Helja Kaptein
Kodanikupäeva aumärgi saaja Ingrid Purge teeb oma tööd lahke meele ja rõõmsa tujuga.
Teisipäeval andis rahvastiku­minister Riina Solman 15 silmapaistvale inimesele üle kodanikupäeva aumärgid. 51 kandidaadi seast pälvis aumärgi Ingrid Purge, kes on Toidupanga eestvedaja Hiiumaal ja Putkaste külaseltsi mootor, aga ka igal muul võimalikul moel terve elu abi­vajajate jaoks olemas olnud.

Loe edasi »

 

Arkadi Popov: See on suur tunnustus

Kultuuriministeerium
Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas kodanikupäeva tunnustusüritusel aasta kodanikuks terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi.
“Praegusel erakordsel aastal on sobilik tunnustada neid kodanikke, kes võtsid vastutuse ning tegid enamat, kui neilt oodati,” ütles kultuuriminister Tõnis Lukas. “Arkadi Popovi selge jutt ja otsustav käitumine koroona vastu võitlemisel on olnud erakordselt innustav,” nentis minister Lukas, et temasarnased eestvedajad muudavadki Eestit turvalisemaks elupaigaks.

Loe edasi »

 

Hiiumaa tänab tublimaid

Sel aastal tänati saare tublimaid ettevõtjaid, vabatahtlikke, külainimesi ja kaunimate kodude rajajaid uudsel viisil. Varasemalt eraldi toimunud ettevõtjate ja vabaühenduste tunnustamise asemel toimus sel aastal ühine “Hiiumaa tänab!”. Tavapärase piduliku gala asemel aga toimus virtuaalne tunnustussündmus.
Hiiumaa arenduskeskus koostöös Hiiumaa valla, Hiiumaa ettevõtjate liidu,

Loe edasi »

 

Jõulud sõltuvad meist

Sel nädalal hakkasid kehtima mitmed uued piirangud, et kurjale koroonahaigusele piiri panna. Haiglaravil on juba 183 patsienti ja sotsiaalminister Tanel Kiik hoiatas eilsel valitsuse pressikonverentsil, et kui Covid-19 haigestumuse trend ei muutu, võib jõuluajaks haiglas olla juba 400 koroonapatsienti.
“Kui nädala pärast on negatiivne trend jätkunud, siis on laual halvad ja väga halvad valikud, lauskeelamised ja piirangud,” lisas minister Kiik.

Loe edasi »

 

Vägivald muutub, aga jääb vägivallaks

Kati Kukk | Hiiu Leht
Statistika näitab, et Eestis ja Hiiumaal on lähisuhtevägivalla juhtumite arv mullusega samal tasemel, vägivald aga võtab vorme, mida raskem tuvastada.
Tänavu on Hiiumaal politseile tehtud 36 lähisuhtevägivalla väljakutset, kuriteona on neist registreeritud 10 juhtumit, viimase viie aasta keskmine on 13 sedalaadi kuritegu aastas.

Loe edasi »

 

Covid-19 olukorrast Hiiumaal

Koroonaviiruse levik Eestis on laialdane ja kiire. Olukord on tõsine ja nakatuda võib igal pool. Suuresti tänu meie ühisele hoolivusele endi ja teiste suhtes on hetkeolukord Hiiumaal kontrolli all.
Hoolimata langustrendis olevatest statistilistest numbritest Hiiumaal, on jätkuvalt oluline pidada kinni riigis kehtestatud piirangutest ja jätkuvalt kasutada kõiki ohutus­meetmeid: püsime haigena kodus, hoiame distantsi, kanname maski! Pingutame, et saaksime jõuludel olla oma lähedastega koos.

Loe edasi »

 

Valge Lindi auhinna laureaat on Kätlin Konstabel

ERAKOGU
Eesti naisteühenduste ümarlaua (ENÜ) 2020. aasta Valge Lindi auhinna pälvib psühholoog ja pereterapeut Kätlin Konstabel psühholoogilise vägivalla teema tasakaaluka ja asjatundliku avamise ning vaimse tervise temaatika järjepideva käsitlemise eest meedias.
“Naistevastase ja pere­vägivalla teemal võetakse meedias aasta aastalt järjest aktiivsemalt sõna, korrates seejuures sageli üle ammu teada-tuntud tõsiasju ja hüüdlauseid.

Loe edasi »

 

Mees ründas naist

Esmaspäeval, 23. novembril alustati kriminaalmenetlust juhtumi kohta, kui 20. novembril ründas 58aastane mees elumaja hoovis tuttavat 40aastast naist, kes sai viga.

 

Eesti parim ronija: Teil on siin väga hea sein!

Ronimisministeerium
Elamuskeskuse Tuule­torn ronimissein oli kaheks nädalaks suletud, julgestusautomaadid Rootsis hoolduses, nukid surve­pesus ja ronimis­rajad vahetuses. Uued rajad avatakse peagi, 1. detsembril.
Tuuletorni ronimisseina juht Ave Alviste ütles, et raja­vahetus peale suve, mil keskust külastas kõige rohkem inimesi, on loogiline. Esiteks vajavad ronimisnukid puhastust, teiseks tuleb ka külastajaile midagi uut pakkuda.

Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411