Reede, august 19, 2022
 

Koduõlled ja kala­ampsud ja nali ja tants!

Hiiumaa Puhkekeskus
Kala on Hiiumaal püütud ilmselt seni­kaua, kui inimene siin elab. Kohalikku õlut mainitakse ajaloo­ürikutes esimest korda juba. Loe edasi »

 

Seitseteist mobiilset sauna

Saunabussi FB
Vähemalt. Võib-olla isegi 20.
Käes on taas Saunakarika aeg ja selleks võtavad mobiilsed saunad ja tünnisaunad üle Eesti taas Männamaa kultuurikeskuse esisel platsil ritta ning kütavad ahjud kuumaks. Tänavu kahel päeval, et tasa teha möödunud aastal koroona tõttu ära jäänud pidu. Loe edasi »

 

Kuidas Ain meid õlleusku pööras

Piret Eesmaa
Kaks õlleskeptikut ja üks pigem õllesõber, kes juua ei tohi, sest on auto­roolis, ei ole just palju­lubav õlle­mekkimise seltskond. Aga just sellist selts­konda tervitas Hiiu Õlle Koja õlle­meister Ain Koor möödunud nädala palaval laupäevasel päeval. Vähemalt oli üks meist kuivatatud lestakala fänn. Aga kõik olime väga entusiastlikud. Loe edasi »

 

Ma olen turist, ma ei ela siin!

Erlis Schönberg
Kell on varahommik. Kusagil eemal toimetab rähn. Terrassiäärses võpsikus peibutab emaslindu kaelustuvi. Idüll. Isegi hingata ei julge. See ongi Hiiumaa. Loe edasi »

 

Kärdla hommikukuulutajad

Kaja Hiis-Rinne
Alustame seda lugu hoopis Hispaaniast. Hispaanlaste hommikud algavad sama vara kui meie omad. Selle erinevusega, et niipea, kui nad silmad lahti teevad, jõuab elu kohe tänavale. Meil, eriti Hiiumaal, võtab ikka aega, enne kui linn ärkab.  Loe edasi »

 

Reigi pastoraat – mis Hiiumaa ühest pärlist saab?

Kaja Hiis-Rinne
Rohkem kui veerand sajandi eest seisis president Lennart Meri Saaremaal Kaali kraatri serval ja ütles temale omasel mõtlik-­aasival moel rohkem iseendale kui otseselt saarlaste poole pöördudes: “Kui te selle auguga midagi mõistlikku peale ei oska hakata, siis ajage ta täis…” Loe edasi »

 

Jaagup Kreemi üllatav seos Hiiumaaga

Urmas Kolsar
Mul ei ole võib-olla kõiki Terminaatori plaate kodus riiulil olemas, aga mul on miljon mälestust oma teismelise- ja vara­kahekümnelise east, mille taustaks on mõni Termika lugu. Täiesti juhuslikult klapib üks neist tänase intervjuu konteksti kui rusikas silmaauku. Terminaator tuleb Hiiumaale esinema Saunabussi peole. Minu esimene mälestus Terminaatorist on “Juulikuu lumi” saates “7 vaprat”, mis oli meie iganädalase saunaõhtu nael. Loe edasi »

 

Tahkuna Lõimastu rand – ratsa rikkaks

Hector Otero
Ükspäev tekkis selline mõte, kui jälle kuskil imeilusas rannas eraldatust nautisime, et Hiiumaal ei saagi tekkida mingit nudistide ranna küsimust, sest randu, kus mitte kedagi peale sinu ei ole, on alati võimalik leida. Kui tahad, uju seal nii riides või mitteriides kui soovid. Tahkuna Lõimastu rand on selles suhtes veel eriti eriline. Loe edasi »

 

Kuidas ma kõverate kaskede vahelt sõbra leidsin

Teele Koppel
Olin taas teel. Päikeselisel oktoobri­kuu hommikul kell 10 alustasin oma kolmandat matka. Ees ootas kaks päeva ja umbes 60 kilo­meetrit ilusat Hiiumaad, marsruudiks Emmaste-Sarve. Loe edasi »

 

Kärdla raamatukogu – natukene kodu moodi koht

Kristel Algvere
Suve alguses tegi Suvelehe toimetaja Piret mulle ettepaneku, et võiksin kirjutada kõikidest Hiiumaa raamatukogudest ja seda võimalikult kogemus­põhiselt. Eriti tore oli tema arust, et Kärdla omasse saab minna juba hommikul kell kuus – no ikka eriti tuus! Ka sõbranna Tuuli mainis, et see on koht, kus saab kõige varasemal tunnil Kärdlas kohvi. Nüüd ongi viimase raamatukoguna ka selles vanas tuttavas paigas ära käidud. Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411