Reede, jaanuar 21, 2022
 

Prokuratuuri trump: Saaremaa kontori printer paljastas Leedo võltsimise

MERILIIS METSAMÄE
Endine praami­kuningas Vjatšeslav Leedo läheb kohtu alla peale vara kantimise ka võltsimise eest, mida aitas ekspertidel ära tõestada Leedo firmade Kuressaare kontorist leitud printer.
“Saaremaa mehed on ausad, nad ei hakka ostma uut printerit, mille hiljem merre viskaks,” kommenteeris kerge irooniaga üks anonüümseks jäänud allikas Äripäevale seda, kuidas elektroonilised andmed paljastasid ligi 19 miljonit eurot väärt dokumendi loomise.

Kuni Hiiu Lehe veebiväljaande maksemoodul ei tööta, saab täismahus artiklit lugeda Hiiu Lehe paberväljaandes või digilehes.

Loe edasi »

 

Sotsid esitasid SDE esimeheks Läänemetsa

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) Hiiumaa piirkonna juhatus esitas erakonna esimehe kandidaadiks riigikogu liikme Lauri Läänemetsa.
Otsuse tegemisel lähtuti sellest, kummal kandidaadil on tugevam platvorm muutuste loo­miseks ja nende ellu­viimiseks, märgitakse saadetud pressiteates. Loe edasi »

 

Vald võtab miljoni­eurose arvelduslaenu

Eilsel istungil arutas Hiiumaa valla volikogu vallavalitsuse ettepanekut, võtta raha­voogude juhtimise eesmärgil 1 miljoni euro suurune arvelduslaen.
Hiiumaa valla rahandusosakonna juhataja Heidi Siiruse sõnul on see tava­pärane protsess, kindlustamaks rahavooge ja laen võetakse kasutusele ainult vajadusel. Loe edasi »

 

Algas kirjanduse aasta

Kiiduväärt, et Hiiumaal on algatatud teema-aastad, mis pakuvad suurepärase võimaluse omaenda saare kultuuri ja selle suurkujusid meeles pidada ja esile tõsta.
Hiiumaa esimene, kirjandusele pühendatud teema-aasta avati hiidlaste jaoks väga olulise kirjaniku, Paul-Eerik Rummo 80. sünni­päeval 19. jaanuaril, kui valla ja raamatu­kogude esindus käis kirjanikku tema kodus õnnitlemas. Juubilari sõnul oli teade, et Hiiumaa kirjandusaasta algus talle pühendatud on, suur üllatus. Loe edasi »

 

Viis põhjust, miks teha tõhustusdoos

Erakogu
Jaanuari keskpaigaks oli Eestis vaktsineeritud u 850 000 inimest ja neist tõhustusdoosi saanud üle 340 000 inimese. Hiiu maakonnas oli selleks ajaks vaktsineeritud üle 7000 inimese ja tõhustusdoosi saanud peaaegu 4000.
Tartu Ülikooli funktsionaalse genoomika teadur ERIK ABNER toob välja viis põhjust, miks teha tõhustusdoos: Loe edasi »

 

Tormi tugevaimad puhangud mõõdeti Kõrgessaares ja Sõrves

Riigi Ilmateenistus
Terve esmaspäeva Eestit sasinud tsüklon Hannelore suutis Hiiumaal langetada palju puid, kergitada katuseid ja teha muudki pahandust. Tormi eel ennustati maksimaalseks tuulekiiruseks saartel 30 meetrit sekundis ja nii ka läks.
Riigi ilmateenistus mõõtis Kõrgessaare sadamas asuvas rannikujaamas 17. jaanuaril kella 9 ajal peaaegu tugevaima tuulepuhangu, mille torm Hannelore sel päeval tekitas – 30,5 meetrit sekundis (m/sek). Ristna rannikujaamas mõõdeti suurimaks tuulekiiruseks 20,5 m/sek, Heltermaa rannikujaamas 17,7 m/sek. Loe edasi »

 

Politsei pidas kinni kuriteos kahtlustatava

Teisipäeval, 18. jaanuaril teatati, et Kärdlas lõi 47aastane mees korteris 58aastast tuttavat meest, kes sai viga. Politsei pidas 47aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Loe edasi »

 

Spordikeskus sai EOK aunimetuse

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee tunnustas maakonna spordiliitude ettepanekul igas maa­konnas ühte multifunktsionaalset spordihoonet, mis saab järgnevaks kümneks aastaks aunimetuse “EOK poolt tunnustatud spordikeskus”.
Hiiu maakonnas sai selle tunnustuse mullu 12. novembril Kärdlas avatud uus spordikeskus. Au­nimetusi jagas EOK eelmisel nädalal, 13. jaanuaril. Loe edasi »

 

Perekond Ljubtšenko purustas jääsurfi kiirusrekordeid

Enda Pärisma
Majapidamistele ja elektriliinide hooldajatele palju muresid toonud tormid olid talisurfaritele pidupäevad, kirjutab Posti­mehes merendus­teemade toimetaja Jaano Martin Ots.
Jääl purjetati nii Hiiumaal kui Pärnumaal ning sündisid mitmed rekordid. Nädala­vahetuse tormituuled meelitasid surfareid nii jääle kui vette. Kui kaugele Läänemere jäävabasse ossa ulatuva Kõpu poolsaare läänetipus Kalanas sai surfata suurtel tormilainetel, siis sisemaa poole jäävatel lahtedel sõideti jääpurjekate, surfilohede ja uisukelkudega, teatab Ots.

Kuni Hiiu Lehe veebiväljaande maksemoodul ei tööta, saab täismahus artiklit lugeda Hiiu Lehe paberväljaandes või digilehes.

Loe edasi »

 

Kodutütred tähistavad 90. aastapäeva

Markus Sein
Kolmapäeval, 19. jaanuaril möödus 90 aastat Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Kodutütred loomisest. Sel pidupäeval päikesetõusu ajal, kell 8.57 osalesid Pika Hermanni tornis Eesti tähtsaima riigilipu heiskamisel koos peavanema Ave Proosiga kodutütred Viru, Pärnumaa, Tartu ja Tallinna ringkonnast. Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411