Reede, mai 20, 2022
 

Matuste asemel mälestuspidu

HARDA ROOSNA
Luuletaja Ave Alavainu surmast möödub täna 48 päeva ja matuseid pole veel olnud. Ja ei tulegi, sest ema ei soovinud, ütles Ave tütar Kata-Riina Luide. Küll tuleb suvine mälestuspidu Ave Vita! aias. Just nii nagu Ave soovis, et oleks sündmus.
Vanas kohtumajas on vaikne, vaiksem kui oli Ave eluajal ja sigaretisuitsulõhna pole enam üldse tunda. Koos oma tütre Tähe-Leega toimetab praegu siin Ave tütar, näitleja Kata-Riina Luide, kes peab aru, kuidas ilma emata edasi minna… Loe edasi »

 

Kõrgessaares lahkub ametist kaks haridusjuhti

Hiiumaa vald
Erakogu
Abivallavanem Liisi Mäeumbaed teatas, et lahkumisavalduse on sisse andnud nii Lauka põhikooli direktor Märt Rannast (66) kui Kõrgessaare lasteaia Vigri juhataja Sirje Garamaga
(65). Mõlemad on ühes ja samas asutuses töötanud pikki aastaid, Rannast Lauka koolis 43 aastat, neist 24 direktorina, ja Garamaga samuti 43 aastat, neist 33 lasteaia juhatajana. Loe edasi »

 

Kutse 65. Hiiumaa võrkpalliturniirile

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiu Leht ja Hiiumaa Võrkpalliklubi kutsuvad auväärse 65. toimumiskorrani jõudvale Hiiumaa võrkpalliturniirile, mis toimub 13. augustil 2022. aastal algusega kell 10 Kärdla staadionil (Põllu 18).
Turniir toimub elektrooniliselt eelregistreeritud nais- ja meeskondade vahel ühe päeva jooksul. Mängitakse rahvusvaheliste saalivõrkpalli reeglite järgi lühendatud geimidega. Loe edasi »

 

Siidivabriku sisu

Kõrgessaare osavalla arengustrateegia koostamine pole veel alanudki, kui tuli kalatehase varemete omaniku pakkumine müüa tehasehoone 195 000 euroga vallale. Mida teha, kas osta või mitte?
Kõrgessaare programmi raha on neljaks aastaks ette nähtud 500 000 eurot ehk 125 000 eurot aastaks. Ja idee järgi pidi see olema n-ö seemneraha, mille igale eurole peaks lisanduma kaks, parem kui kolm toetuseurot. Loe edasi »

 

Kalatehase varemete omanik pakub vallale kaht kinnistut

EKRAANIKUVA
Kõrgessaare kala­tehase omanikud, kelle nimed pole teada, pakuvad ligi 4 ha suurust Kalatehase ja ligi hektari suurust Tööstuse tee 19 kinnistut hinnaga 195 000 eurot Hiiumaa vallale.
Pakkumist vahendas kinnistu omaniku esindaja, advokaadi­büroo Bjork Legal vande­advokaat Kaimo Räppo.
3,97 hektari suurune Kalatehase kinnistu ja 0,91 ha suurune Tööstuse tee 19 kinnistu kuuluvad enda või renditud kinnisvara üürileandmise ja käitusega tegelevale osaühingule Zintost. Loe edasi »

 

Hiiumaa kinnisvara peibutab mandrirahvast

uusmaa.ee
Huvi Hiiumaal asuva kinnisvara vastu on suur ning tehinguid teeb peamiselt mandri­rahvas.
Suvitushooaja lähenedes kasvab huviliste arv märgatavalt, kuid suurimaks väljakutseks on ostuks sobiva objekti leidmine, kuna Hiiumaa turg on väike ja võimalused piiratud. Ostud saarele on sageli emotsionaalsed ning soetatava vara rahaline väärtus enamasti esmatähtis pole. Loe edasi »

 

Aivar Viidik sai soovitud komisjoni

FB
Aivar Viidik teatas sotsiaalmeedias, et on sellest nädalast riigikogu keskkonnakomisjoni liige.
“Loodan väga, et vaadataks üle Hiiumaa raiemahud, nii laastatud on kõik. Selline tunne, et paneks silmad kinni rooli taga, kui sõita ühest saare otsast teise…,” kommenteeris tema valikut ajakirjanik Kirsti Vainküla. Loe edasi »

 

Ilisson sotside kommunikatsioonijuhiks

Erakogu
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kommunikatsioonijuhiks asub ajakirjanik ja kommunikatsiooniekspert Airi Ilisson.
Ilissonil on varasemalt laialdane kogemus nii meedia­tööst ajakirjanikuna kui ka kommunikatsiooni- ja turundusjuhina nii avalikus kui erasektoris. Hariduselt ajakirjanik ja teletoimetaja, on Ilisson töötanud aja­kirjanikuna Eesti Päevalehes ja Äripäevas, tegevtoimetajana ajakirjas Anne, turundusdirektorina Rahva Raamatus ja Estravelis ning kommunikatsioonijuhina tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametis ning haridus- ja teadusministeeriumis. Loe edasi »

 

Kertu Suve esindab osavalla noori

Harda Roosna | Hiiu Leht
Noorte esindajaks Kõrges­saare osavalla­kogus valiti kohalik noortejuht Kertu Suve. Seni osavallakogus noori esindanud Robin Niidas, kes elab ja töötab mandril, loobus oma kohast. Kuna Niidasel asendaja­liiget polnud, kes tema asemele asuks, tuli valida uus esindaja.
Kertu Suve, kes töötab Kärdla noortekeskuse Kõrges­saare noortemajas, valiti osavallakogusse reedel ja oli ainuke kandidaat. Loe edasi »

 

Kärdlas süütas lõke kulupõlengu

Kolmapäeva, 18. mai päeval kella poole 12 paiku anti häire­keskusele teada, et Kärdlas Rahu tänaval põles kulu ja süttinud oli ka kadakas. Päästjate saabumise ajaks oli lõkkest alguse saanud umbes 50 ruutmeetri suurune kulupõleng lähedal viibijate poolt ära kustutatud. Päästjad kastsid igaks juhuks põlenud ala veel veega korralikult üle, et vältida edasist süttimisohtu. Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411