Laupäev, märts 28, 2020
 

Palju õnne sünnipäevaks, Tema Ekstsellents, suursaadik Vaino Väljas!

erakogu
erakogu
Täna, 89 aastat tagasi 28. märtsil 1931 sündis Emmaste vallas Külakülas poisslaps, kellele pandi nimeks Vaino.

Varakult orvuks jäänud noormehest sai peale Kärdla keskkooli ja Tartu ülikooli lõpetamist Eesti NSV poliitik, hiljem Nõukogude Liidu diplomaat, kes suursaadikuna teenis Venetsueelas ja Nicaraguas. Pöördelisel 1988. aastal võttis ENSV ülemnõukogu Vaino Väljase juhtimisel vastu deklaratsiooni Eesti NSV suveräänsusest.

Vaikiv Hiidlane ise pole kunagi rõhutanud oma teeneid Eesti iseseisvumise taastamisel, oma sidemeid kodusaare Hiiumaaga, aga alati.

Loe edasi »

 

Mitte miski muu ei aita

83aastane naine viidi Hiiumaalt haiglasse 20. märtsil ja kolmapäeval tuli sõnum tema surmast. “Emotsionaalselt on see raske hetk kogu Eestile, seda enam Hiiumaale, sest koroona esimene ohver on Hiiumaalt,” ütles Hiiumaa kriisikomisjoni juht Toomas Rõhu ja avaldas kaastunnet lähedastele. Kaastunde­avaldused saatsid ka vabariigi peaminister ja president.

Loe edasi »

 

Kärdlas alustas tööd Covid-19 sissesõidulabor

Kati Kukk
Kui seni võttis Hiiumaal koroonaviiruse proove ainult PERHi kiirabibrigaad, siis eilsest saab proovi anda ka nn drive-in-meetodil ehk sisse­sõidulaboris.
Hiiumaa haigla juhatuse liige Riina Tamm rõhutas, et proovi saab anda ainult perearsti saatekirjaga ja kutse saanud isikult ning proov võetakse autos istujalt.

Loe edasi »

 

Kassapidaja kaitseks kasuta ostupulti

Hiiumaa Selver
Hiiumaa Selver on avatud tavapärastel aegadel, lahti on ka tööstuskaupade osa – töötajate kaitseks luuakse järjest lahendusi juurde, aga aidata saavad ka ostjad.
Selveri juhataja Krista Metsand selgitas, et lahtiolekuaegasid hoitakse pikemana selleks, et kliendivoogu maksimaalselt hajutada. Tööstuskaupade osa jääb jätkuvalt avatuks, kuna kaup on samas müügisaalis ja selle eraldamine ei oleks Metsandi sõnul kuidagi põhjendatud.

Loe edasi »

 

Poebussile minnes tee ostunimekiri enne valmis

Hiiumaa Selver
Hiiumaa Selveri juhataja Krista Metsand teatas, et olukorra võimalikult ohutuna hoidmise nimel võttis vastu otsuse kliente poebussi sisse mitte lubada.
Nii on alates eilsest, 26. märtsist klientidel Selveri Rändpoodi sisenemine keelatud, kuna bussi kitsas ruum ei võimalda tagada inimeste vahel piisavat vahemaad.

Loe edasi »

 

Kodusest õppimisest meie pere pilgu läbi

ANU TAMMEARU
Ma tegelikult ei ole naiivne. Olen ise õpetajana alati teadnud, et kõige vähem eelistan ma oma õpiruumis näha/juhendada omaenda lapsi. Neilt justkui eeldad alati natuke rohkem – et sina MINU lapsena ometi peaksid ju oskama. Ja nii olen nendega kärsitum, eeldan neilt alati kraadi võrra rohkem. Ehk kui vaatan siin ümbritsevate lapsevanemate kogemusi, siis kõik on alustanud justkui suure entusiasmiga – et mis see siis ära ei ole?
Vähemalt ei loonud ma endale ette illusioone.

Loe edasi »

 

Mida õpetab meile e-koduõpe?

Siiri Padar
erakogu
Siiri Padar
Siiri Pada
Eesti esimene e-õppe nädal on läbi. Möödas on ka algne ärevus, välja hakkab kujunema õppimis- ja õpetamissüsteem, tunniplaanile saab ring peale. Millised on uue koolikorra väljakutsed ja plussid, sellest kirjutab neli Eesti üldhariduskooli õpetajat.

Loe edasi »

 

Miks Enno kooli ei tulnud?

1949. aasta kevadel õppisin Jausa 7klassilise kooli 5. klassis. Kool oli samasugune kui sajad külakoolid tolleaegses nõu­kogude Venemaa poolt okupeeritud Eestis, mille ametlik nimi oli ENSV.
Too tähekombinatsioon tähendas ametlikult Eesti Nõu­kogude Sotsialistlikku Vabariiki, rahva hulgas nimetasid seda paljud aga teisiti: Enne Nälg Siis Viletsus.

Loe edasi »

 

Laskesportlased lõpetasid hooaja edukalt

Aimar Hansen
Laskjad olid ilmselt viimased, kes enne eriolukorraga kaasnenud keeldu veel võistlemas käia said. Laskjad olid ilmselt viimased, kes enne eriolukorraga kaasnenud keeldu veel võistlemas käia said. Männiku Õhk viidi märtsi teisel nädalal läbi 18. korda ja hiidlaste võistlussõit tasus end ära.
Liivi Hansen teenis õhupüssiga laskmises kolmanda koha, kogudes kuue seeriaga 567,1 punkti. Õhupüstoli arvestuses oli ta 473 punktiga kaheksas.

Loe edasi »

 

Küüditatuid ei unustata

Vilma Tikerpuu
Kolmapäeval, kui märtsiküüditamisest möödus 71. aastat, olid eriolukorra tõttu rahvakogunemised keelatud. Lehtma sadamas asuva Hiiumaalt küüditatute mälestusmärgi juurde viisid lilled ja süütasid küünla Hiiumaa Memento juhatuse liikmed Helve-Esta Sillamaa (pildil) ja Vilma Tikerpuu. Samal ajal tõi Hiiumaa valla poolt lillekimbu volikogu esimees Aivar Viidik. Enne neid oli Dan Lukas samasse paika toonud lillekimbu Hiiumaa muinsuskaitse seltsi liikmete poolt.
“Lehtmast tulles suundusime juhatuse liikmetega Kärdla kiriku juurde, kus süütasime 280 küünalt kõigile neile õnnetutele, keda 25. märtsil kodunt Siberisse viidi,” lisas Vilma Tikerpuu.

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411