Reede, aprill 16, 2021
 

Haiglapersonal sai olulist täiendust

ERAKOGU
Arstide põud on igas maakonnas, seepärast on eriti rõõmustav, et Hiiumaa haiglas töötavad uus sisearst ja anestesioloog.
SA Hiiumaa Haigla nõu­kogu liige ja õendusjuht Riina Tamm tõdes, et on olnud pikk ja aeganõudev töö, et saada arste nii-öelda mere taha tööle.
“Eriti suur on sisearstide põud ja samuti oli anesteesiaga suur mure,” rääkis Tamm.

Loe edasi »

 

Vald soetas ratastoolisõitjatele väikebussi

erakogu
Hiiumaa vald soetas sotsiaalkeskusele uue invavõimekusega Renault väikebussi, milles lisaks tavalistele istekohtadele on kaks ratastoolikohta ja tõstuk.
“Uus buss hakkab peamiselt teenindama Hiiumaa sotsiaal­keskuse tegevustuba ja pargikodu, vajadusel pakume sotsiaaltransporti ratastoolis klientidele kogu vallas,” selgitas sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja. Sotsiaalkeskuse klientidest kasutab ratastooli seitse kuni üheksa inimest.

Loe edasi »

 

Beebibuum elanikeregistris

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmetel registreeriti Hiiumaal erakordselt palju, koguni 13 lapse sünd. Tava­pärane on, et ­registrisse lisandub kolm-neli vast­sündinut kuus. Hiiumaa haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et kohalikus haiglas sündis märtsis vaid kolm last. Hiiumaa valla avalike suhete osakonna juhataja Liina Sini­veer kinnitas, et arv 13 on siiski õige ning beebibuum elanike­registris on jätkunud ka aprillis.

Loe edasi »

 

Vaikselt kasvame

Eilne teade, et Hiiumaa elanikeregistrisse on märtsikuuga lisandunud 13 vastsündinut, sundis küsima, kas siseministeerium mitte ei eksi. Nii suurt numbrit ei mäleta enam aastaid ja Hiiumaa haiglas sündis märtsis vaid kolm last. Sama palju nagu tavaliselt.
Arv on siiski õige, lihtsalt need lapsed on ilmselt sündinud kuskil mandril ja saanud oma esimese n-ö sissekirjutuse Hiiumaale.

Loe edasi »

 

Abiturientidel algab aasta pingelisim aeg

Helja Kaptein
Juba esmaspäeval on gümnaasiumi­lõpetajatel esimene eksam, viis päeva enne eksamit oli ikka veel selgusetu, kas eksami tegemine on kohustuslik, samuti on õppeaastale oma jälje jätnud distantsõpe.
Hiiumaa gümnaasiumi lõpetajad, nagu kõigi koolide abituriendid, jäeti tänavu tõmbetuulte kätte. Keegi ei teadnud kuni kolmapäevani, kas riigieksamid on gümnaasiumi lõpetamiseks vajalikud või mitte. Kolmapäeval tegi riigikogu otsuse ja toetas sel õppeaastal eksamite lahti sidumist gümnaasiumi lõpetamise tingimustest.

Loe edasi »

 

Päästjad käivad kontrollreididel

PÄÄSTEAMET
Kui juhtute sel nädalavahetusel lõket tegema, võib juhtuda, et ligi astuvad kontrollreidil olevad päästjad, et kontrollida, kas olete lõkke tegemisel jälginud ohutus­reegeleid.
Alanud on maastikupõlengute hooaeg ning kulupõlengud muutunud pea igapäevaseks. Seepärast alustasid päästjad kontrollreide, et vähendada maastikutulekahjude arvu.
Sel kevadel on Lääne regiooni maakondade päästjad reageerinud maastikutulekahjudele juba ligi 70 korral.

Loe edasi »

 

Kasvunumbrid taas suuremad Hiiumaa laevaliinil

OÜ TS Laevad teenindas tänavu märtsis kokku 86 585 reisijat ja viis üle 55 418 sõidukit. Võrreldes 2020. aasta märtsiga, mil kehtis eriolukord, suurenes reisijate arv 37% ja sõidukite arv 46%. TS Laevade juhatuse liikme ja teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul püsis parvlaeva reisijate arv koroonaviiruse piirangute tõttu siiski jätkuvalt madal ka märtsis.

Loe edasi »

 

Eile algas riigimetsas raierahu

Seoses lindude ja loomade pesitsusajaga kuulutati riigi­metsas 15. aprillil välja traditsiooniline raierahu.
RMK on kevadsuvist raierahu pidanud alates 2002. aastast. Raierahu kehtestamisega välditakse eelkõige vanemates metsades elavate lindude ja loomade häirimist sigimis­perioodil ning kaitstakse ka kevadisel märjal ajal metsamuldasid.

Loe edasi »

 

Omavoliline sissetung

Teisipäeval, 13. aprillil teatati politseile, et eelmisel päeval sisenes Kärdlas seni tuvastamata mees omavoliliselt ühe ettevõtte territooriumile ega olnud nõus lahkuma.

 

Tuuliku aretatud ‘Kera’ eest maksti oksjonil 102 naela

SULEV SAVISAAR
Kurrulise lumikellukese (Galanthus plicatus) sordi ‘Kera’ aretas Taavi Tuulik minu sordist ‘Suur Tilk’ (2005) ning see on sattunud ka Inglis­maale, kus Dryad Nursery müüs ühe taime 3. veebruaril 2020 e-Bay oksjonil hinnaga 102 £ (naela), teatas bioloog Sulev Savisaar oma sotsiaalmeedia kontol. “Rohelise sigimikuga taime jaoks on see hea hind,” tõdeb ta samas.

Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411