Teisipäev, november 30, 2021
 

Kodanikupäeva aumärgi pälvis Riina Tamm

Sandra Roosna
Siseminister Kristian Jaani andis kodanikupäeva puhul aasta kodaniku tiitli Irja Lutsarile ja kodanikupäeva aumärgid 15 aktiivsele kodanikule, kes edendavad elu eri paigus üle Eestimaa. Hiiu maakonnast pälvis kodanikupäeva aumärgi SA Hiiumaa Haigla juhatuse liige Riina Tamm. Loe edasi »

 

Selleks, et talv ei tuleks teedele ootamatult

WARREN SAFETY OÜ
Juba on käes esimesed miinuskraadid ja Hiiumaal autod libedaga juba kraaviski käinud – kaugel see püsiv lumikategi
enam. Küsisime Hiiumaa riigiteede uue hooldusfirma Warren Safety hoolde­juhilt Kristjan-Raul Pettinenilt, kuidas nad talveks valmis on.
“Esimesed miinuskraadid on juba ammu kohal ja libedus­tõrjega alustatud. Korra oleme teinud ka sahkamist,” vastas Pettinen, kes on nii Hiiu kui Lääne maakonna riigiteede hooldejuht. Loe edasi »

 

Infotund laste vaktsineerimise teemadel

1. detsembril toimub perearstide poolt korraldatud online infotund laste vaktsineerimise teemadel. Võimalik esitada küsimusi. Üritus toimub online-s
https://www.facebook.com/events/306781847804106?ref=newsfeed Loe edasi »

 

Priiuse pööripäev

Riigikogu juhatus, Eesti Muinsuskaitse selts ja Eesti Lipu selts kutsuvad tähistama omariikluse põlistumise tänupäeva ja heiskama sel puhul riigilipud.
“30. november on Eesti Vabariigi priiuse pööripäev, sest just siis saavad meie riigi vabaduse- ja vangipõlv ühepikkuseks,” ütles Riigikogu esimees Jüri Ratas. Loe edasi »

 

18 950

Eilsega sai täis 18 950 päeva – nii palju päevi oleme elanud võõrvõimu all ja nüüdseks teist sama palju vabana omas Eesti Vabariigis.
Kui edaspidi ei tule uut sõjalist okupatsiooni, on tänane päev, 30. november 2021 kordumatu ja valguse aeg saab pikemaks pimeduse ajast. Nii kirjutavad päeva tähistamise algatajad muinsuskaitse seltsist. Loe edasi »

 

Pilt tööturust oleneb vaatenurgast

Pixabay
Eesti Töötukassa statistika näitab tööpuuduse vähenemist – registreeritud töötuse määr Hiiumaal on alanenud novembri lõpuks 3,7 protsendile, aga kas see tähendab ka paremat vastavust tööotsijate ja töökohtade vahel?
Samal ajal, kui novembri lõpus oli Hiiumaal 166 registreeritud töötut, oli Töötu­kassa vahendusel pakkumisel 11 vaba töökohta Loe edasi »

 

Bobik ja piirid

Erakogu
Terekest! Siin jälle arvamusliider Bobik. Hakkasin mõtlema selliste asjade peale nagu piirid ja piirangud ja piiritus ja piiratus ja … Neid piiriga seotud sõnu on ikka hiiglama palju, pole siis ime, et need asjad kipuvad ka inimestel segi minema, nii et enam ei tea keegi, mis on mis. Loe edasi »

 

Mis saab ühistu Käina kaupluse­hoonest?

Harda Roosna | Hiiu Leht
Mis tuleb Coopi endise Käina kaupluse asemele – kas kortermaja ehitamise plaan on kuulujutt või tegelik plaan ja mis seisus see on?
Vastab Coop HTÜ juhataja Kaja Antons: “Käina vana kauplusehoone tuleviku puhul on arutusel mitu varianti, mille poolt- ja vastuargumentide kaalumine alles käib. Tõsi on, et ühe võimalusena on kaalutud antud krundile ka ettevõtete töötajatele mõeldud eluruumide rajamist, et seeläbi leevendada kohaliku elamufondi turutõrget, mis on kindlasti probleemiks nendele, kes sooviksid Hiiumaale tööle või elama tulla. Loe edasi »

 

Töötajaid võib leida tuttavate hulgast ja hüvesid pakkudes

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tihti valmistab personali leidmine ettevõtete-asutuste juhtidele peavalu, kuid näiteks Coop Hiiumaa kauplused leidsid eelmise aasta jooksul lausa 13 uut töötajat.
Vastuseks küsimusele, kuivõrd puudutab tööjõuvajaduse-­puuduse probleem ligi saja töötajaga Hiiumaa Tarbijate Ühistut, vastas juhataja Kaja Antons, et kauplustel on läinud päris hästi, sest tööjõuliikumine on minimaalne ning täitmist vajavad ametikohad leiavad töökäed suhteliselt ruttu. Suur hüpe – 13 töötaja lisandumine – leidis aset juunikuus, mil avati uus Käina Coop Konsum ja Ehituskeskus. Loe edasi »

 

Hiidlane kaotas kelmidele 36 000 eurot

Reedel, 26. novembril alustati menetlust selle kohta, et tundmatud inimesed tundmatust firmast kontakteerusid augustis keskealise mehega ning pakkusid võimalust teenida investeerimisega krüptorahasse. Mees kandis väidetavas investeerimiskeskkonnas raha üle, hiljem nõuti investeeringu päästmiseks taas ülekandeid, mida mees ka tegi. Samuti andis mees AnyDesk rakenduse kaudu ligi­pääsu enda arvutile, mille abil taotlesid tundmatud inimesed lisalaene. Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411