Teisipäev, oktoober 26, 2021
 

Dagöplast võõrustas Käinas Novamonti tippjuhte

Erakogu
Möödunud nädala kolmapäeval ja neljapäeval viibisid Hiiumaal jaanuaris BioBagi omandanud Novamonti tippjuhid Itaaliast, Rootsist, Norrast ja Soomest, teiste seas Novamonti tegevjuht Catia Bastioli.
Kokku 26 külalist võõrustas Dagöplasti tehases ja Tuuletornis BioBag Ida-Euroopa müügijuht Jørn Johansen. Loe edasi »

 

Hiiumaa valla koalitsiooni­kõnelused jätkuvad

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning valimisliit Ühine Hiiumaa esindajad jätkavad koalitsiooni­kõnelusi Reformierakonna ja Keskerakonnaga.
Esmaspäeva, 19. oktoobri õhtul kohtusid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning valimisliit Ühine Hiiumaa (ÜH) esindajad, et alustada läbirääkimistega koalitsiooni moodustamiseks. Samas otsustati otsida võimalust kaasata koalitsiooni kolmas osapool. Loe edasi »

 

Haigestumisnäitajad ronivad üles ka Hiiumaal

KATI KUKK
Nakatumine COVID-19 viirusesse aina kasvab ja koormus suurtele haiglatele on praegu juba kriitiline, hiidlased on seni veel olnud viiruse leviku eest kaitstud suurema vaktsineerituse ja merega.
SA Hiiumaa Haigla juhatuse liige Tõnis Siir ütles, et haigla on valmis COVID haigeid vastu võtma. “Valmidus on olemas ja pidevalt jälgime uuenevaid nõudmisi,” ütles Siir. Hiiumaal on koroonasse  haigestunutele sisse seatud neli voodikohta, lisaks on ka üks kolmanda astme intensiivravi koht koos hingamisaparaadiga. Loe edasi »

 

See lõhub meid

Mis iganes oli laupäevase meeleavalduse korraldajate eesmärk, see, mis välja tuli, lõhestab Eesti sügavalt kaheks. Ja lisaks sellele, et on nutmaajavalt kurb, kui su rahvas on kahes leeris, on see Eestit tabanud koroonakriisi järjekorras kolmandas laines ka väga ohtlik – inimesed ju surevad. Me kõik oleme sellest väsinud ja selle asemel, et hagu lõkkesse lisada, peaksime kõik koos püüdma tuld kustutada, aga ei… Loe edasi »

 

Saaremaa valla uus koalitsioon jätkab nelja abivallavanemaga

Meriliis Metsamäe
Reedel allkirjastasid Kuressaare raekojas valimisliit Terve Saare­maa, Reformierakond ja Keskerakond koalitsiooni deklaratsiooni ning juba on kokku lepitud, et uues vallavalitsuses on senise viie abivallavanema asemel neli.
“Oleme leppinud kokku, jätkata koostööd Saaremaa valla juhtimisel, meil on toimunud koalitsiooni lepingu tegemise nimel kaks ühist koosolekut,” rääkis Terve Saaremaa poolt läbirääkimisi juhtiv Madis Kallas. Loe edasi »

 

Terviseamet: haigeid lapsi ei tohi viia vanavanemate juurde!

Koolivaheaja järgselt suureneb perekondlike nakatumiste arv hüppeliselt ja terviseamet jagab soovitusi, kuidas seda vältida.
Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul suureneb koolivaheaegadel perekondlike nakatumiste arv hüppeliselt. “Tõus tuleb sellest, et lapsi viiakse sugulaste ja vanavanemate juurde hoiule, peetakse pidusid ja suguvõsa kokkutulekuid,” selgitas ta. Loe edasi »

 

Politsei palve teenindusettevõtjatele

Eestis on taas koroonaviirusesse nakatumine kasvamas ning viiruse leviku piiramiseks jätkuvad sammud vältimatud.
Oleme ettevõtjatega teinud kokkuleppe, et tavapärase töö jätkumiseks kontrollivad ettevõtted oma klientide COVID tõendeid. Näeme piirangute kontrolle tehes, et suur osa ettevõtjatest kontrollivad tõendeid korrektselt ja hoiavad sellega klientidele mõeldud alad turvalisena. Loe edasi »

 

Piltuudis

Ekraanikuva
POLIITIKU MUUTUMINE: Tänavu aprillis ütles EKRE esimees Martin Helme rahvusringhäälingule antud intervjuus, et olulisim piirangutest väljumisel on vaktsineerimise edenemine.
Laupäevasel miitingul Vabaduse väljakul ütles Helme Delfi ajakirjanikule, et “pole kunagi aru saanud inimestest, kes nõuavad sundvaktsineerimist”. Koroonaviiruse raviks soovitas ta meditsiinis kasutada ivermektiini. “Mitmes riigis hästi toiminud, tõhusus 80 protsenti”. Loe edasi »

 

COVID-19 Hiiumaal, 25. oktoobri seis

EGOR IVLEV/TERVISEAMET
Koroona leviku riskitase Eestis on väga kõrge. Nädala summaarne nakatumiste arv on jõudmas 10 000 inimeseni. Hiiumaaga on seotud veerandsada haigusjuhtu, kellest pooled saarel isolatsioonis viibivad.
Testimine
Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. Loe edasi »

 

Haridusstipendiumi pälvisid Kaibald ja Remmelg

ERAKOGU
Eesti Olümpiakomitee ning haridus- ja teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvis 2021. aasta sügis­semestril 31 endist ja praegust tippsportlast. Teiste seas ka kaks Hiiumaa sportlast, võrkpallur Stefan Kaibald ja endine laskesuusataja Martin Remmelg.
Martin Remmelg (31), kes õpib kolmandat aastat EBSis ettevõtlust ja ärijuhtimist, ütles, et see on väga tänuväärne programm ja õpingutel suureks toeks. Remmelg, kes tegevsportlase karjääri lõpetas 2019. aastal, rääkis, et on igaks semestriks toetust taotlenud ja selle ka saanud. EBSi sessioonõppes on nominaalaeg kolm ja pool aastat, nii et koolilõpetamine pole enam kaugel Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411