Reede, oktoober 15, 2021
 

Läheme valima

Hiiumaa oli nelja päeva kokkuvõttes eel- ja e-hääletanute protsendiga (19,2% ja 1614 hääletanut) Eestis esirinnas. Väga paljudel, neljal viiendikul valijaist ehk 6800 valijal oli eilseks veel oma kodanikuõigus kasutamata ja -kohustus täitmata.
Kohalikel valimistel saab veel anda oma hääle täna, homme ja ülehomme. Täna on ilma­ennustuse järgi kõikjal Eestis torm. Eile, selle juhtkirja kirjutamise ajal, võis veel loota, et ehk see va “proknoos” paika ei pea. Täna siis näeb, kuis läks – valijad ei taha ehk ninagi uksest välja pista? Loe edasi »

 

Intervjuu

EVELIN ORAS
Riigikogu liikme Aivar Viidiku kutsel 6. oktoobril Hiiumaa visiidil käinud maaeluminister Urmas Kruuse kohtus saare põllupidajatega ja toidu­tootjatega ning andis enne äralendu lennu­jaamas lühiintervjuu Hiiu Lehele.
Kui suur oli kohalike põllumajandustootjate huvi tulla maaeluministriga kohtuma?
Minister Urmas Kruuse: See toimus hommikul kell kümme ja ma olin üllatunud, et üle kümne inimese oli koos, mis on ju Hiiumaa kohta ja vähese etteteatamisega päris palju. Loe edasi »

 

Kogukonna tegijaiks tunnistati tankla rajajad

Liina Siniveer
Ettevõtlusnädal tipnes eelmise aasta silmapaistvamate ette­võtete ja ettevõtjate väljakuulutamisega. Erandlikult anti seekord kolm tiitlit Kogu­konna tegija 2020 – kõik  Kõrgessaare tankla rajamise eest.
Kogukonna tegijateks tunnistati AS Jetoil, Hiiumaa Tarbijate Ühistu ehk Coop Hiiumaa ja Hiiumaa vald, kes koostöös ehitasid Kõrgessaare alevikku nii vajaliku tankla.
Vallavanema asendaja Hergo Tasuja tõstis esile kolme partneri head koostööd ja ütles, et see tankla tähendab rohkemat kui pelgalt kütusepaagi täitmise võimalust. Loe edasi »

 

Leigri dokitööd lükkusid edasi

TS Laevad teatel toimuvad parvlaeva Leiger plaanilised dokitööd laevaremonditehase tööplaanide muudatuse tõttu esialgu plaanitust hiljem, 21.–31. oktoobrini. Hiiumaa liinil sõidab sel ajal Leigri asemel parvlaev Regula, mis teeb esimese väljumise kolmapäeval, 20. oktoobril kell 22 Rohukülast.
Koostöös transpordiametiga on ettevõte lisanud ajavahemikus 21.–27. oktoobrini hommikustele aegadele lisareisid, mis väljuvad Rohukülast kell 8.30 ja Heltermaalt kell 10. Loe edasi »

 

Piltuudis

netzhoppers.org
Pealkirja all “Võrkpallurid välismaal: Teppan, Miilen ja Kaibald mängisid resultatiivselt”, tegi sport.err.ee teisipäeval ülevaate välismaal pallivate võrkpallurite mängudest.
Teiste seas märkis spordirubriigi toimetaja Siim Boikov, et Saksamaa meeste meistriliigas sai Stefan Kaibaldi tööandja Königs Wusterhauseni Netzhoppers kirja 2:3 (24:26, 30:28, 25:20, 17:25, 10:15) kaotuse Dürenilt, kuid Kaibaldilt tuli hooaja teises liigamängus suurepärane esitus – nurgaründaja tõi
17 punkti (+10). Loe edasi »

 

Jonatan Saarnak U15 koondisemängul

MTÜ Hiiumaa Jalgpall
Debora Saarnak
FC Hiiumaa noormängija, Emmaste poiss Jonatan Saarnak sai kutse osaleda U15 koondise koosseisus, kui viimane mängis U17 eliitliiga II liiga mängu JKTK Jüri ja Raasiku FC Joker ühendmeeskonna vastu. Mäng toimus 28. septembril Raasikul ning lõpptulemusena võitsid nooremad ehk U15 koondis koguni 7:1. Loe edasi »

 

Matkasime Suuremõisa pärandkultuuri radadel

Julia Gurjeva
Julia Gurjeva
Käina Koolis sai selle aasta spordinädal avapaugu õppematkaga. Hommikune puder koolimajas maitses hästi ja andis lisaenergiat. 1.–4. klassi õpilased sõitsid bussiga sihtpunkti, Suure­mõisa lossi juurde, kus neid ootas neli töötuba.
Iidsete pargipuude töötoas lahendasid õpilased mõistatust: mida puud mõtlevad? Vaja oli ära tunda, mis puuga on tegemist. RMK Ristna külastuskeskuse teabejuhi Liis Sooniku juhendamisel kasutasid lapsed n-ö spikrit: pilte igast puuliigist ja puutüvest välja saetud kettaid. Loe edasi »

 

Hannes Maasel 70 – kirega elatud aastakümned

ERAKOGU
Pühapäeval tähistas pere ja lähemate sõpradega oma 70. sünnipäeva kauaaegne koolimees, maavanem ja spordi­fanaatik Hannes Maasel.
Kohtume enne tähtsat päeva Hannes Maaseliga tema kodus. Valju haukumisega annab minu tulekust märku saksa lambakoer Romy. Trepil aga ootab siira naeratusega peremees ise. Reipal sammul, sära silmis, astub ta tuppa, paludes mindki siseneda. Õdusas omaehitatud majas on ruumi küllalt, aga minu soovil istume köögis, mis igas kodus maja süda. Loe edasi »

 

Avatud raamatukogu toimib

Harda Roosna | Hiiu Leht
Esimese rahva­raamatukoguna Eestis saab 22. septembrist IDkaardi abil Kärdla linnaraamatukogusse siseneda ka siis, kui raamatukogu töötajaid kohal pole. Kuidas kõik laabunud on, kas on ka muresid?
Kärdla linnaraamatukogu direktor Annely Veevo: Teenus on käivitunud väga hästi. Loe edasi »

 

EELK tänas teenete eest

Harda Roosna | Hiiu Leht
Pühapäeval, 10. oktoobril toimunud lõikuspüha pidulikul tänujumalateenistusel Tallinna piiskoplikus toomkirikus kuulutati välja EELK tänavused tunnustused. EELK III järgu teeneteristi pälvisid Hiiumaa kogudustes töötanud kirikumuusik, flöödi- ja plokkflöödiõpetaja Anne Jalakas ning saare koguduste kaastöötaja ja toetaja Tarmo Mänd.
Titulaarpraosti aunimetuse sai emeriitõpetaja, teoloogia­doktor Toomas Paul, olles seitsmes EELK vaimulik, kes seda tiitlit kannab. Loe edasi »

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411