Reede, september 23, 2022
 

Hiidlaste esindus külade Maapäeval

Jaanika Iljas
Eesti külade XIV Maapäeval Nelijärvel osales Hiiumaalt üheksaliikmeline delegatsioon.
Enne kohalejõudmist käisime vaatamas Ääsmäe küla, kus meid võtsid vastu Saue vallavanem Andres Laisk ja Ääsmäe Külakogu juht Ave Kruus. Nad tutvustasid külade ja kogu­kondade tegemisi ja toetamist Saue vallas. Aldo Tatter näitas Ääsmäe Kärajamaja ning rääkis külakogu toimetamistest ja läbiviidud projektidest.
Peale Maapäeva avatseremooniat Nelijärvel jagunesid osalejad töö­tubadesse, et välja pakkuda sõnumid valitsusele/riigikogule, kohalikele omavalitsustele ja külaliikumisele järgnevaks kaheks aastaks.
Päev lõppes õhtusöögiga “Harju­maa maitsed”, millel osales ka vaba­riigi president Alar Karis. Esines folkansambel Uurikad ning õhtu jätkus peoga Harjumaa moodi ehk “Pealinna tulede kumas” ansambli Väliharf saatel.
Teisel päeval, peale hommikuvõimlemist ja hommikusööki, algas Märt Treieri juhtimisel arutelu “Aeg on alla laadida maaelu uus versioon 2,0”. Arutelul osalesid Kohtla-Nõmme
kooli direktor Mariliis Oder, Äksi kogu-­
konna eestvedaja Tiina Tambaum, Eesti aasta küla 2021 Viskla küla­vanem Erkki Karjamaa ning küla- ja põllumees Navi külast Võrumaalt Ivari Padar.
Peale arutelu toimus töötubade tulemuste hääletus ja esitleti hääletamise tulemusi – Külaliikumise suunised aastani 2024 ehk järgmise Maapäevani.
Suunised andsime üle Hiiumaa vallavolikogule ja vallavalitsusele, Hiiumaa Arenduskeskusele ja Hiidlaste Koostöökogule üle 3. septembril Hiiumaa 18. külade päeval Kuristes. Suuniseid saab lugeda ka Kodukant Hiiumaa kodulehel www.kkh.ee
Kuulutati välja ka järgmise Maapäeva korraldaja – kahe aasta pärast sõidame Võrumaale! Enne koduteele asumist anti delegatsioonidele üle Leivaküla üllatus Harjumaa moodi ehk siis kinkekarbis leivatrühvlid.
Maapäeva lõputseremoonial osalesid maaeluminister Urmas Kruuse, siseminister Lauri Läänemets ja riigihalduse minister Riina Solman.
Hiiumaad esindasid Maapäeval Heli ja Tõnu Üksik, Kaja ja Lembit Vainumäe, Ingrid Purge, Hille Kõrva, Anneli Nigu, Meelis Potari ja Vello Maripuu.
Täname Külaliikumise Kodukant juhatust ja Harjumaa Kodukanti toreda ning hästi korraldatud Maapäeva eest! Hiiumaa delegatsiooni sõitu Maapäevale toetas kohaliku omaalgatuse programm.

HELI ÜKSIK
Kodukant Hiiumaa juhatuse liige

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 • Lisa kommentaar
   
  Your gravatar
  Sinu nimi
   
   
  *
   
   
  NB! Hiiu Leht ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Hiiu Lehel on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411