Reede, juuli 1, 2022
 

Plekid lipul

Pühapäeval võtab pealikuks valitud Andres Kimber vastu Hiiumaa malevkonna lipu. Kuigi malevkonna uuel pealikul ei peaks Lääne maleva pealiku Andres Välli sõnul enam olema muret kaitseväe varudega, mida ladustati kaitseliidu staabis, tuleks uuel pealikul vaadata ega kaitseliidu lipul plekke pole.

“Jah kinnitan, et teemaks olnud varud on Hiiumaalt ära viidud ja uuel pealikul sellega muret ei tule,” ütles Lääne maleva pealik Andres Välli Hiiu Lehele eile.
Loodame, et saame seekord uskuda kaitseliitlast, kes Lääne maleva veebilehele postitatud ametlikus ja avalikus teates valetas, et Lukas lahkus ametist perekondlikel põhjustel.
Ehkki rahvasuus levib juba jutt, et nn varusid saarelt siiski minema ei viidud, viidi hoopis teise kohta. Kui nii, siis loodetavasti asub see koht inimeste elamutest kaugemal.
Kuigi probleem on justkui lahendatud, jääb õhku terve hulk küsimusi.
Miks lasksid kaitseliidu juhid Roman Lukasel oma kodulinna ja selle elanike kaitseks nii-öelda dzotile viskuda?
Miks nad eitasid, et üldse on Lukasele mingi lubaduse andnud?
Kas ilma avaliku tähelepanuta ja Hiiu Lehe teematõstatuseta oleks kaitseväe varud, milleks väidetavalt oli mingi laskemoon, ikka samas kohas, keset linna ja sadama kõrval? Oli see ohtlik? Kas need kümme kuud istusime n-ö pommi otsas?
Kes andis loa kaitseväe varude ladustamiseks sellises kohas ja sellisel viisil, mis kaitseväe toetuse väejuhatust juhtinud ja valdkonnaga seetõttu vägagi kursis Lukase jaoks oli vale koht.
Ja mida arvata kaitseväe seisukoha edastanud pressijaoskonna ülema Taavi Karotamme väitest, et selliseid operatsioone on tehtud ka varem ja vajadusel tehakse ka tulevikus?
Kas sõjaväerelvade, nende laskemoona ja lahingumoona käitlemise ning üleandmise kord ikka võimaldab kaitseväel paigaldada oma varusid kuhu iganes?

1. juuli 2022

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411