Kolmapäev, juuni 15, 2022
 

Sõru jahisadam kutsub avamisele

SA Hiiumaa Sadamad annab reedel kasutajatele üle põhjaliku uuenduskuuri läbinud Sõru jahisadama laienduse. Sihtasutuse juht Liina Härm ütles, et avamisele on oodatud kõik huvilised ja sadama sõbrad. “Peetakse mõned kõned ja nädalavahetusel toimuv festival Sõru Jazz tervitab muusikaliselt, laevad silduvad ja lähevad merele,” lubas ta tegusat päeva sadamas.
Ligikaudu pool aastat kestnud ehitustööde käigus laiendati sadamabasseini ja ehitati uus, laiem ja laugem slipp paatide veeskamiseks. Rajati üle 50 meetri uut kailiini, mis vana sadama­osa muudatustega koos annab juurde kuni kümme kaikohta. “Arvestades, et Sõru on kõige kiiremini kasvava paatide arvuga kant, siis on laiendus igati vajalik ja oodatud,” sõnas Härm.
Sadama laienduse projekteeris OÜ EstKONSULT, ehitas valmis AS Tariston, järelevalvet tegi OÜ Lindvill. Ehitust rahastas Interreg Est-Lat programm projektist Läänemere idaosa väikesadamate arendamiseks ligi 400 000 euroga, mille omaosaluse 15 protsendi ulatuses kattis Hiiumaa vald.
Sõru jahisadama laienduse avapidu algab reedel, 17. juunil kell 14.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411