Teisipäev, juuni 28, 2022
 

Palju õnne, Piip ja Tuut!

Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei
President Alar Karis tunnustas iseseisvuspäeva eel teenetemärkidega inimesi, kelle sihikindlus, ennastsalgavus, pühendumus, leidlikkus või looming on eeskujuks paljudele teistele ning on muutnud kogu Eesti paremaks, hoolivamaks, märkavamaks, ettevõtlikumaks.
Valgetähe V klassi teenetemärgid said ka klouniduo Piip ja Tuut ehk näitlejad, lavastajad ja teatrijuhid Haide Männamäe ja Toomas Tross.
“Mõtle, kui lahe – klounid said medali rinda!” oli Tuudu esimene reaktsioon, kui ta autasust kuulis.
Ühiselt on Toomas Tross ja Haide Männamäe loonud Piip ja Tuut Teatri ning Piip ja Tuut Mängumaja ja juhivad neid ühiselt praeguseni.
Haide Männamäe ja Toomas Tross, kes kahekesi koos juba üle 20 aasta Eesti rahvast lõbustanud, on suve­hiidlased, keda näeb suviti üles astumas ka Hiiumaal.
Eesti kuulsaim klounipaar astus esimest korda vaatajate ette Piip ja Tuut nime all 1998. aastal. Haide Männamäe ja Toomas Tross on õppinud näitlemist ja lavastamist Tallinna Ülikoolis Rudolf Allaberdi ja Margus Tuulingu juhendamisel ning täiendanud end teatrikoolis The Commedia School Kopenhaagenis, kus klounid olid ka üks osa väljaõppest. 2014. aastal avasid nad Tallinnas klouniteatri Piip ja Tuut mängumaja.
Teenetemärgid andis vabariigi president üle 22. juunil Tallinnas Vanasadama kruiisi­terminalis pidulikul sündmusel “Eesti tänab”.
Riigipea tunnustas vabariigi aastapäeva eel teenete­märgiga 148 inimese panust, kuid viiruskriis ei võimaldanud kahjuks teenetemärke üle anda. Pidulik sündmus toimus alles nüüd, enne võidupüha.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411