Reede, juuni 17, 2022
 

Lennuühendus jätkus, aga kallimalt

Transpordiamet ja Tallinna-Kärdla lennuliini teenindav Transaviabaltika jõudsid teisipäeval kompromissile ning lennuühendus mandri ja Hiiumaa vahel jätkub katkestuseta 16. juunist.
“Avalikes huvides on, et lennuühendus Tallinna ja Kärdla vahel toimiks ning jõudsimegi lennuette­võttega kohtulikule kompromissile, et see saaks katkestusteta jätkuda,” ütles ameti liikuvuse planeerimise teenistuse direktor Martin Lengi.
Transpordiamet lõpetas Tallinna-Kärdla lennuliini teenindava Transavia­baltikaga lepingu senistel tingimustel, kuna lennu­ettevõte ei suutnud lepingut samamoodi edasi täita ning sõlmis seitsmeks kuuks ajutise lepingu turutingimustel. “Küsisime pakkumised neljalt lennuettevõttelt ning soodsaima pakkumuse tegi senine teenusepakkuja Transaviabaltika,” selgitas Lengi.
Transaviabaltika küsis ühe Tallinn-Kärdla-Tallinn reisi eest senise 2000 euro asemel umbes 3000 eurot. Järgmine pakkumine oli üle 3500 euro reisi eest.
Võrreldes seni kehtinud lepinguga tähendab see tõusnud sisendhindade tõttu ligikaudu 300 000 euro suurust lisakulu. Järgmine pakkumus oli peagu 200 000 euro võrra kallim.
Uue lepingu sõlmimisel taastub lennupiletite eelmüük ja piletihinnad jäävad reisijate jaoks samaks. Maikuus loobus liini senine teenindaja Transaviabaltika piletimüügist alates 16. juunist ja hakkas müüdud pileteid tühistama.
Transpordiamet teatas, et asub ette valmistama riigihanget Tallinna-Kärdla liinile uuel aastal lennu­vedaja leidmiseks.

HIIU LEHT

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411