Teisipäev, mai 17, 2022
 

Maaamet pildistab Eestimaad, pilte saab juba vaadata

Maaamet
Maaameti kiirorto­foto teenus võimaldab kõigil huvilistel kevadise aeropildistamise ortofotosid näha juba mõne aja pärast peale ülelende.
Juba praegu saab vaadata esmaseid ortofotosid Tallinna, Pärnu, Tartu, Viljandi, Kuressaare ja mõningate väiksemate Lõuna-Eesti linnade kohta. Samuti täieneb fotoladu jooksvalt uute kaldaerofotodega.
Kiirortofotode puhul on tegemist osaliselt automati­seeritud protsessiga, mis võimaldab kiiret ülevaadet huvipakkuvas piirkonnas muutuste tuvastamiseks. Segaduse vältimiseks on kiirortofotode kasutamisel kohustuslik ära märkida nende päritolu ja väljavõtte tegemise aeg. Ametlikud orto­fotod lisanduvad maaameti geoportaali alates suve esimesest poolest järk-järgult.
Igal aastal lendab Maa­ameti lennuk üle enam kui poolest Eestimaast. Tänavu kevadel katab Maa-amet aerofotodega riigi põhjapoolse osa koos väike­saartega Hiiumaast Narvani ning lõunasuunal Lihula-Vändra-Põltsamaa-Kallaste jooneni. Idapoolne ala pildistatakse enne puude lehtimist ja läänepoolne ala juba lehes puudega. Samuti pildistatakse tiheasustusega linnu ja asulaid. Aeromõõdistuslendudega kogutakse riigile olulisi andmeid, mis võimaldavad ajakohastada Eesti topograafilisi kaarte ning ruumiandmete registrites ja kaarditeenustes sisalduvat teavet, selgitas ameti fotogrammmeetria osakonna nõunik Mait Metsur.
Kiirortofotosid saab uudistada veebis aadressil https://fotoladu.maaamet.ee/kiir­ortofoto
Samuti lisanduvad jooksvalt kaldaerofotod aadressile https://fotoladu.maaamet.ee

Toimetaja
HARDA ROOSNA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411