Teisipäev, mai 24, 2022
 

Vanameeste klubi paneb Maidele Suursadamasse mälestuspingi

Neljapäeval, 26. mail möödub 90 aastat juhatuse esimehena kunagise kalurikolhoosi Hiiu Kalur õitsengule viinud Hugo Maide sünnist. Maide sünni­aastapäeva puhul paigaldab klubi Pühalepa Vanamehed reedel, 27. mail Suursadamasse vana sadama­aida ette Maide mälestuspingi. Pingi avamine on kell 16. Klubi juhatuse liige Endel Lepisto selgitas, et just Suursadamas oli Maide esimene kabinet ja töökoht.
Hugo Maide andis Hiiu Kaluri juhatuse esimehena, aga ka mitmetes teistes rollides suure panuse Hiiu maakonna majandus­arengusse, seepärast läks talle väga korda ja tegi nõutuks see, mis juhtus igas tegevus­suunas eduka Hiiu Kalu­riga Eesti iseseisvuse taastamise järel.
Hiiu Lehes on ilmunud Hugo Maide mälestused ja kaks pikemat lugu temast. Esimene, “Hugo Maide – intelligentne mees”, ilmus 2007. aastal tema 75. sünnipäeval. Kui mandril sündinud Maide, kellele Hiiu saar oli töökohaks ja koduks 1966. aastast, Hiiumaalt lahkus, tahtis ta oma sadamate ja sõbraga hüvasti jätta ning me sõidutasime teda kohtadesse, kuhu ta just minna soovis. Sellest ringsõidust ilmus Hiiu Lehes 27. augustil 2010 lugu “Neli pilti Maide lahkumisest”. Hugo Maide suri 87aastasena 3. märtsil 2020.
Sügiseks on Hiiumaa muinsuskaitse selts lubanud need lood ja pildid ning muugi Hugo Maide kohta ilmunud materjali kokku koguda ning jäädvustada saare elanike arvu ja jõukuse kasvule suunanud mehe mälestuse seltsi Toimetiste sarjas. Hiiumaa muinsuskaitse seltsi juhatuse esimees Dan Lukas ütles, et trükist võiks see ilmuda oktoobri­kuus.

HARDA ROOSNA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411