Teisipäev, mai 24, 2022
 

Laste film oma emast, luuletaja Ave Alavainust linastub juunis

HARDA ROOSNA
Luuletaja ja Hiiu valla aukodaniku Ave Alavainu laste soov on, et tulevikus võiks vanast Tiigi tänav 21 asuvast kohtumajast, kus Ave elas, saada tema majamuuseum. Selleks aga on vaja ressursse ja aega ning läbi mõelda, kuidas Ave asju eksponeerida.
Ühe ägeda idee on õhku visanud Ave poeg Peeter Nieler, kes tegeleb virtuaalreaalsusega – kunagi võiks luua Avest hologrammi ja panna ta samades ruumides liikuma ja rääkima. Peeter on ema tema eluajal mitu aastat jutti filminud ja materjali hologrammi loomiseks jagub. Juba 18. juunil, Ave mälestuspeol linastub Peetri filmitud ja Kata-Riina monteeritud film oma emast Ave Alavainust.
“Me hoiame maja juba sel suvel lahti – mina olen terve suve siin ja kõik võivad tulla, kes tahavad, lihtsalt jalutada ja vaadata, lugeda, mida ema on kirja pannud,” lubas Ave tütar Kata-Riina Luide, kes koos tütrega kolis suveks Kärdlasse.
“Mina olen vahendaja – ma ei kavatse sellest majast teha mingit oma maja, ma püüan hoida ja vahendada nii palju kui jaksan neid traditsioone, mida ema on siin juba loonud, et neid jätkata,” ütles ta.
Samas tõdedes, et paratamatult tuleb see natuke teistmoodi välja, kuna ka tema on teistsugune inimene kui oli ta ema. Ühe sarnasuse tõi ta siiski välja – ta ise oli kolmeaastane, kui ema kirjaniku ja luuletaja Vaapo Vaheriga abiellus ning Hiiumaale kolis. Kata-Riina enda tütar Tähe-Lee on praegu, mil nad selleks suveks Hiiumaale kolisid, sama vana.

HARDA ROOSNA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411