Reede, mai 20, 2022
 

Kõrgessaare purjetamishuvilised kohtuvad Kirikulahel

Kaja Hiis-Rinne
Esimene kogunemine on juba sel pühapäeval ja purjetamisega tutvuma on oodatud kõik Kõrgessaare kandi lapsed. Kui kaheksa huvilist kokku saab, avatakse ka treeninggrupp.
Kogunemiskoht on Kõrgessaare alevikust ehk Viskoosast välja, Tammi teelt minnes Kirikulahe ääres, kunagise jaanitule­platsi läheduses, paigas, kus praegu on kalurite kuur. Purjetamishuvilisi oodatakse sinna pühapäeval, 22. mail kell 13.
“Kõrgessaare osavald on kõige pikema merepiiriga osavald Hiiumaal, miks mitte purjetama õppida,” julgustas jahtklubi Dago klubiülem Kai Kallas. “Räägime purjetamisest, tutvume paatidega, käime merel ning arutame tulevikuplaane.”
Purjetamist hakatakse Kõrgessaares õppima Optimist paatidel ning treenerite Anni Rätsepa ja Margus Saare käe all. Margus, muide, on olnud Lauka kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja kunagi ka ise Kirikulahel treeninud. Samal päeval tulevad Kirikulahele ühisele treeningpäevale ka Kärdla ja Orjaku noored purjetajad ja treenerid. Esimese kokku­saamise eesmärk on aru saada, kui palju on kohalikku huvi purjetamise vastu. “Kui kaheksa huvilist kokku tuleb, saab õppegrupi avada ning siis ei ole purjetamisoskuste omandamiseks enam mingeid takistusi,” lubas Kallas. Nii ongi kõik huvilised oodatud, et üheskoos saaks grupi kokku panna ning edasi arutada oskuste, varustuse ja kellaaegade teemal.
Suvi läheneb ja Hiiumaa spordikool alustab uute õppurite vastuvõttu mereerialadele. “Väga on oodatud kõik kohalikud lapsed ja noored alates seitsmendast eluaastast,” lisas
Kallas. Purjetamisõpetus Kõrgessaares saabki teoks jahtklubi Dago ja Hiiumaa spordikooli koostöös.

KATRIN KIVIVUORI

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411