Reede, mai 6, 2022
 

Kontsert “Siin oled kasvanud Tasasel maal”

HÄLI-HERTA HAAVAPUU
Kontsert sündis mõttest, tuua ühisesse mõtteruumi kokku lapsed, lapse­vanemad, õpetajad ja vilistlased. Soovist mõista paremini ühiseid väärtusi, mis mõjutavad meie igapäevast olemist ja valikute tegemist.
Kevadine kontsert on jätkuks jaanuaris toimunud kontserdile “Me hoiame nõnda ühte” ning  pühendatud Hiiumaa kirjanduse teema-aastale. Paul-Eerik Rummo ja Viiu Härmiga koostöös kõlavad kontserdil valitud luuletused.
Kohtuvad Kärdla Põhikooli Mudilaskoor, Kärdla Põhikooli tütarlaste ansambel, Kärdla Kammerkoor (naised) ning Kärdla Muusikakooli õpilased ja õpetajad, vilistlased ja lapse­vanemad.
Kontsert liigub läbi erinevate osade, äratades kuulajas kevadiselt helge meeleolu, aga pöörates tähelepanu ka sellele, kui suur kaal võib olla sõnadel, mida ütleme või ütlemata jätame.
Kontserdi keskpunktiks on sõpruse ja nalja olulisus iga inimese elus.
Koos otsitakse vastust küsimusele: “Kus on su rahu ja tasakaal?” ning õpitakse hindama iga kordumatut hetke, mis meile antakse.
Kontsert sobib kuulamiseks kõigile, aga eriti hästi lastele ja noortele ning kõigile lapse­vanematele, kellel on soov oma laps muusikat õppima suunata.
Ka kolmas, 27. mail toimuv kontsert “Puud ma laulan haljusesse” on pühendatud Hiiumaa kirjanduse aastale. Kontsert sünnib koostöös Kõrgessaare raamatukoguga, kus kaasatakse ka publiku teadmised proosatekstide tundmises.
Südamest tänulik, et mul on olnud võimalus tunda nii paljude inimeste usaldust. Mandrilt tulnuna õppida esmalt tundma ja siis ühte kirjusse kimpu siduma hiidlasi – nende mõtteid ning olemisi.

RAILI KAIBALD
kontserdi kunstiline juht

KONTSERT
“Siin oled kasvanud Tasasel maal”
Neljapäeval, 12. mail kell 18 Kärdla kirikus

kunstiline juht
Raili Kaibald

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411