Reede, aprill 29, 2022
 

Aprill lõppeb avatud kalasadamate päevaga

Kaja Hiis-Rinne
Haldi, Kõrgessaare ja Roograhu sadam kutsuvad külla ja pakuvad meelelahutust üleeestilisel avatud kalasadamate päeval, 30. aprillil.
“Avatud kalasadamate päev on koguperepäev! Kindlasti tulge koos lastega, sest paljud tegevused on mõeldud just nooremale publikule. Tasub aga meeles pidada, et meri on meri, ja uurida enne tulekut ilmateadet,” jagas üks peakorraldajatest, Kalanduse Teabekeskuse juhataja Toomas Armulik soovitusi laupäevaseks küllaminekuks kalasadamatesse.
MTÜ Hiiukala tegevjuht Tuuli Tammla ütles, et värsket kala ja kalatooteid saab kõigis kolmes. Lisaks on ette valmistatud programm, millest saab täpse ülevaate veebilehel avatudsadamad.ee
Haldi sadamas läheb päev lahti kella 8st ja seda juhib  Oskar Orglaan. Kohalike kaluritega saab merel paadi­sõitu teha ja õngitsema õppida. Oma oskusi näitab kalakokk Tanel Ojala. Kohale tuleb politsei- ja päästeameti tiim, kes esitleb pääste­tehnikat ja päästmisvõtteid, demo algab kell 11. Kalandusest, laevaehitusest ja meresõidust vestavad jutte Olev Heilo ja Endel Lepisto, esineb Duo Teet & Sigrid.
Roograhu sadamas algab päevaprogramm kella 9st ja päevajuhiks on Raivo Kreis. Lastele näidatakse filme, keskpäeval algab õngitsemisvõistlus. Värsket kala ning eri moel töödeldud ja valmistatud kala pakuvad Tarmo Rajang ja Ivo Põldveer, Taido Elmi ja Resto Hiiu Gruuv.
Kõrgessaare sadamas saab alates kella 8st hommikul kaluriga merele minna, toimuvad töötoad rukkilestaleiva tegemisest laste kunsti­loominguni, maitstakse kalatoite ja -tooteid. Pealelõunal, kella 16st mängib Indrek Liit akordionil ja avatud on Sadama kohvik.
Neljandat korda
Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul on ÜRO kuulutanud tänavuse aasta rahvusvaheliseks rannakalanduse ja vesiviljeluse aastaks. “Seega on igati paslik pöörata tähelepanu traditsioonilise rannakalandusega tegelevate inimeste igapäevatoimetustele, mille abil värske kala jõuab meie toidulauale,” sõnas ta pressiteate vahendusel.
Tänavu neljandat korda toimuval avatud kalasadamate päeval ootavad külastajaid 24 sadamat nii mererannikul kui Peipsi kaldal.
Tuuli Tammla meenutas, et aastal 2017 oli esimese avatud kalasadamate päeva kese Hiiumaal Suursadamas, seejärel Salinõmme ja siis Tärkma sadamas. Ta nentis, et peale kaheaastast vahet pole hoog raugenud ning sadamate, Kalanduse teabe­keskuse ja MTÜ Hiiukala koostöös saab kohalik kalandus väärilist tähelepanu.

KATI KUKK

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411