Teisipäev, märts 22, 2022
 

Tt-stuudio saadab viienda lennu teele tantsuetendusega!

Tt-stuudio kogu
Tt-stuudio kogu
Tt-stuudio kogu
Tt-stuudio kogu
Tt-stuudio kogu
Tt-stuudio kogu
Kevad on saabumas ja Tiina Tantsu­stuudios on päevad kiireid askeldusi täis. Tantsijad astuvad usinalt iga päev sisse trennisaali uksest, et selgeks saada tantsud ja soolorollid uue etenduse tarvis, mis jutustab sala­pärase ja armastatud tegelase, Mary Poppinsi toimetustest ja seiklustest koos Michaeli ja Janega.
Nii nagu kõigile, on möödunud aastad olnud keerulised ka Tt-stuudiole. Kaks aastat tagasi jäi meist mitte olenevatel põhjustel ja meie korduvatest pingutustest hoolimata lavale toomata etendus “Kaotatud kingake”, mis ootab nüüd “riiulil” oma uut aega. Traditsiooniks oli saanud, et Tt-stuudio toob iga kahe aasta tagant lavale uue etenduse, siis nüüd on vahe kasvanud lausa nelja-
aastaseks. Kuna Tiina Tantsu­stuudiol on käesolev kevad taas kord pereheitmise aeg, siis on see suurepärane võimalus viga parandada ja lavale tuua uus etendus, et vääriliselt ja meeldejäävalt teele saata kuus toredat, pühendunud, kohusetundlikku ja kaunist noort neidu.
Nagu eelpool mainitud, räägib seekordne etendus L.P. Traversi loodud tegelasest Mary Poppinsist, kellega koos näete toimetamas tema kahte toredat hoolealust Jane ja Michaeli. Laval rullub lahti tore lugu nende igapäevasest elust, mis on alati põnevaid ootamatusi ja üllatusi täis, sest Mary Poppins
on ju nendega. Ja seal, kus on Mary Poppins, juhtub alati midagi ootamatut.
Peaosi tantsivad etenduses selleaastased lõpetajad, kes on pühendunud tantsimisele juba palju aastaid. Enamus neist ei mäletagi seda aega, kui nad Tt-stuudios ei tantsinud, sest said selle suure pere liikmeks juba kolmeaastaselt. Nende ühiseks nimetajaks on alates 1. klassist olnud Tt-stuudio IV rühm. Aastate jooksul on olnud palju õnnestumisi, mitmeid sõite nii Eestimaal kui väljapoole kodumaad, võidetud preemiaid ja osaletud toredates projektides. Selgeks on õpitud 41 tantsu ja lisaks nendele veel erinevaid soolorolle ja tantsulisi liikumisi. Lavalaudadel on publikut rõõmustamas käidud juba lausa 151 korral ja nii mõnedki korrad on veel õnneks ees, enne kui nad suurde maailma laiali lendavad.
Lisaks kevadel lõpetavale kuuele tüdrukule on Tt-stuudio viienda lennu vilistlaste nimekirjas juba ees ootamas kolm tüdrukut, kes peale Kärdla Põhikooli lõpetamist oma haridusteed väljaspool kodusaart jätkasid. Need on Kerli Kivisikk, Reely Volens ja Sandra Känd. Tantsu­õpetaja suurimaks rõõmuks on see, kui keegi tema kasvandikest ka stuudiost lahkudes oma tantsuteed jätkab ja seda on teinud Kerli, kes tantsib mustlastantsugrupis Romaška särtsakat mustlas­tüdrukut ja on rõõmustanud oma sütitava tantsuga ka oma kodusaare publikut.
2009. aasta oktoobris, kui Tt-stuudio IV rühm põhi­rühmana tööd alustas, said nad endale noore ja tubli õpetaja Tiiu, kes ise samal ajal õppis veel Kärdla Ühis­gümnaasiumi XI klassis ja tantsis Tt-stuudios. Nad leidsid kiiresti ühise keele ja koos toimetati kaks aastat, kuni Tiiu kooli lõpetas ja Tallinna kolis. Sellest ajast alates on nad tantsinud minu, Tiina käe all. Nad on pühendunud, rõõmsameelsed, töökad ja kohusetundlikud noored inimesed, kes armastavad tantsida. On olnud suur privileeg olla nende sõbraks ja teekaaslaseks tantsumaailmas. Olen selle üle väga õnnelik ja tänulik, kuid samas veidike kurb nagu iga ema, kes peab oma võsukestel laskma suurde maailma lennata. Ilusat ja kõrget lendu Teile mu Armsad! Tuult tiibadesse!

TIINA KAEV
Tt-stuudio õpetaja

Tt-stuudio IV rühma tähtsamad saavutused:
LAUREAAT – EKSLi Võimlemisfestivali 2010. aastal
4.–6. klasside vanuseastme liikumisrühmade kategoorias tantsuga “Konna elu”. Tantsu autor Tiina Kaev
LAUREAAT – EKSLi Võimlemisfestivali 2018. aastal
7.–9. klassside vanuseastme liikumisrühmade kategoorias tantsuga “Kääbuste marss”. Tantsu autor Tiina Kaev
NOMINENT – festivalil Koolitants 2019 eesti ja rahvastetantsude kategoorias 10.–12. klasside vanuseastmes koos Tt-stuudio III rühmaga tantsuga “Ränduri labajalg”. Tantsu autor Tiina Kaev
Eripreemiaid Vabariiklikelt festivalidelt ja konkurssidelt: 6
Kontsertreisid on viinud: Lätti, Leetu, Makedooniasse
Osalemine koostööprojektides tantsuansambliga Sõleke: 1
Osalemine tantsupidudel: 2
Osalemine Võimlemispidudel: 1
Osalemine Tt-stuudio suurlavastustes: 6

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411