Teisipäev, märts 22, 2022
 

Politseijaoskonna teenindus sõjapõgenike jaoks kauem avatud

Kuidas on Kärdla politseijaoskonnas korraldatud Ukraina sõjapõgenike ajutise kaitse taotluste vastuvõtt, et selleks liiga kaua aega ei kuluks?
Vastab Kärdla politseijaoskonna juht MoonikaRaudsepp: “Alates 16. märtsist võtab Kärdla politsei­jaoskonna teenindus vastu ajutise kaitse taotlusi ja esimesed neli Ukrainast Hiiumaale saabunud põgenikku on juba selle ka esitanud. Et kõikidel siia saabunutel oleks kiiresti taotlemise võimalus, siis oleme pikendanud just selle toimingu jaoks oma lahtiolekuaegu, sh teeme ajutise kaitse taotlusi ka nädalavahetustel. Muudetud lahtiolekuajad on mõeldud üksnes ajutise kaitse taotluste vastuvõtmiseks ja menetlemiseks. Ajutise kaitse taotlemine ja menetlemine on täiesti eraldiseisev teenus ja tavapärast dokumentide taotlemise protsessi ei mõjuta. Ajutise kaitse taotluste tegemiseks tuleb eelnevalt konkreetne kellaaeg kokku leppida ja nende aegade kokkuleppimine käib kohaliku omavalitsuse kaudu.
Kõik Eesti elanikud, kes soovivad teha tavapäraseid toiminguid, näiteks taotleda dokumenti või sellele järele tulla, saavad seda teha meie tavapärastel lahtiolekuaegadel esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval kella 9–17ni.”

Küsis HARDA ROOSNA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411