Reede, veebruar 25, 2022
 

Hiiumaa valla aukodanik

Hiiu Leht | Hiiu Leht
Aare Ristmägi on pühendunud ja vastutustundlik eesti keele ja kultuuri ning aktiivne kohaliku elu edendaja, lugupeetud ja tunnustatud õpetaja, koduloolane, kes põhjalikult uurinud kodupaiga ja kohaliku hariduselu ajalugu ning toimetanud kohalike autorite ilukirjanduslikke teoseid.

1970–2012 töötas Aare Ristmägi Palade Põhikoolis nii õppealajuhataja kui ka eesti keele ja kirjanduse õpetajana pensionile minekuni aastal 2012. Aare oli õpetajana oma ala tõeline professionaal, kes valdas väga hästi eesti keele ja kirjanduse õpetamise metoodikat. 2001. aastal omistati talle õpetaja-metoodiku ametijärk, 2005. aastast oli ta vanempedagoog. Aastaid oli ta maakonna emakeeleõpetajate ainesektsiooni juhataja, samuti Eesti Emakeeleõpetajate seltsi liige selle algusest saadik.

Aaret tuntakse kui väga suurte kogemustega, kõrgelt hinnatud ja austatud kolleegi ning õpetajat üle kogu maakonna. Tema õpilased on saavutanud läbi aastate märkimisväärseid tulemusi maakondlikel, vabariiklikel olümpiaadidel, kirjutamisvõistlustel ja ka ülemaailmsel kirjakirjutamise võistlusel. Aare Ristmägi pälvis aunimetuse “Aasta õpetaja 2008”.

2021. aastal ilmus temalt Hiiumaa mahukaim haridusalane koguteos “Palade kooli kroonika 1919–2019”. Ka on ta klubi Pühalepa Vana-
mehed asutajaliige ja aktiivne osaleja ning külaseltsi Sakas liige. Hiiumaa Pensionäride ühenduse tegemistes osaleb ta Pühalepa osakonna volinikuna. Aaret tuntakse täpse, nõudliku, kohusetundliku ja ka tagasihoidliku, heasüdamliku, abivalmi, mõnusa huumorimeelega meeldiva inimese ja hea suhtlejana. Aare Ristmägi on viielapselise pere isa ja vanaisa.

Allikas: Hiiumaa vald


 

Sildid: , , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Ets

  hiidlane
  Klubi Pühalepa Vanamehed on Hiiumaal kindlasti väärikaim: valla aukodanikud on Lembit Sauer ja Aare Ristmägi, valla Teenetemärgi omanikud Endel Lepisto ja Mart Reino ning klubi poolt raamatute väljaandmisel abimeheks olnud Mart Mõniste.
  Väga tore on see, et Hiiumaa valla aukodanikeks on valitud õpetajad.

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411