Teisipäev, jaanuar 25, 2022
 

Veriff kaasas uskumatud 69 miljonit dollarit!

Erakogu
Reedel selgusid Eesti Startup auhindade saajad, kes on möödunud aasta edukaimad Eesti iduettevõtted, maailmamuutvate ideede elluviijad ning Eesti idusektori arengusse panustanud tegijad ja investorid. Aasta sektori erikategooria – finantstehnoloogia kui teenus – võitja on hiidlase Kaarel Kotkase (pildil) juhitav Veriff.
Internetipõhist isiku tuvastamise teenust pakkuv Veriff on üks kiiremini kasvavaid Eesti iduettevõtteid. Iduettevõtte strateegiline siht on arendada toodet, kandes hoolt selle kõrval klientide ja töötajate heaolu eest. Veriff kaasas möödunud aastal 69 miljonit dollarit, mis on Veriffi seni suurim rahastamisvoor ning avab ettevõtte jaoks uued horisondid.
Aasta investori tiitli noppinud Sten Tamkivi on Eestis olnud üks esimesi toetajaid ka Veriffile, aga ka lisaks sellistele iduettevõtetele nagu Wise, Pactum, Lightyear, Salv, Katana, Superfluid ja paljud teised.
Startup Estonia andmetel tegutseb Eestis praegu 1287 iduettevõtet ning Eesti Startup Auhindade võitjad valiti välja sajakonna kandidaadi hulgast. Eesti idusektori parimad kuulutati välja kaheksas kategoorias. Lisaks kahele eel­nimetatule said tunnustuse: kiireim käibekasvataja – Bolt, aasta panus – Martin Villig, aasta asutaja – Markus Villig, Bolt, aasta uustulija – Lightyear, stereotüüpide murdja – Merit Valdsalu, Single.Earth, aasta välisasutaja – Carlos Paniagua, Glia.
Eesti investor, LIFT99 ja Pipedrive’i kaasasutaja Ragnar Sass nimetas tseremoonial 2021 aastat Eesti iduettevõtete jaoks rekordiliseks nii kaasatud investeeringute kui ka käibe­numbrite poolest. “Eesti tehnoloogiasektor vallutab aina uusi tippe. Kui 2020. aastal kaasasid Eesti iduette­võtted 450 miljonit eurot ja sõlmisid 72 investeerimis­tehingut, siis möödunud aastal on sõlmitud 97 tehingut ja kaasatud 950 miljonit eurot kapitali. See näitab, et Eesti iduettevõtetel on olemas tooted ja teenused, millesse on investoritel usku,” sõnas Ragnar Sass.
Konkurentsis oli teisegi hiidlase, Hendrik Roosna juhitav pilvepõhist rahastamisplatvormi arendav iduettevõte Fairown, mis vähem kui aastaga kasvas 3000%, kaasates mullu 4,2 miljonit eurot, et populariseerida ringmajandust ning aidata juhtivatel brändidel siseneda ringmajandusse ja pakkuda tooteid teenusena.
Kolmandat aastat järjest toimunud Eesti Startup Auhindade jagamist korraldasid Lift99 ja Eesti Asutajate Selts ning peatoetajad on Swedbank, Bolt, 3Commas ja advokaadibüroo Hedman. Ürituse korraldusele panid õla alla ka iduettevõtted ise, teiste hulgas Veriff ning Fairown ja iduettevõtjate kogukonna liikmed.

KATRIN KIVIVUORI

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411