Reede, jaanuar 14, 2022
 

Kõige turvalisem on elada Hiiumaal

Harda Roosna | Hiiu Leht
Häirekeskuse andmetel oli Hiiumaal lõppenud aastal hädaabi vajadus veidi suurem kui aasta varem.
Kogu Eesti võrdluses hoiab Hiiumaa aga jätkuvalt positsiooni kui maakond, kus on kõige väiksem arv hädaabisündmusi tuhande elaniku kohta.
Häirekeskus registreeris Hiiumaal mullu 1958 sündmust. Seda on 4% rohkem kui 2020. aastal, mil registreeriti 1876 sündmust. 2021. aasta sündmustest moodustasid 66% kiirabi-, 21% politsei-, 7% pääste- ning 6% komplekssündmused. Viimasel juhul reageerisid üheaegselt koos mitme ametkonna abiosutajad.
Hiiumaa hädaabisündmuste arv tuhande elaniku kohta on läbi aastate olnud Eestis kõige madalam. Möödunud aastal oli selleks 208 sündmust tuhande elaniku kohta ehk piltlikult öeldes vajas 2021. aastal kiirabi, pääste- või politsei abi iga viies Hiiumaa elanik või külastaja. Võrdluseks – keskmine sündmuste arv Eestis oli
2021. aastal 321.
Kiirabi vajati Hiiumaal enim seoses märksõnadega “nõrkus/halb olla”, “kõhuvalu” ning “südame- ja veresoonkonnahaigused”. Politseiga seoses registreeriti enim sündmuseid, milles anti teada joobes isikutest ja liiklusõnnetustest. Päästjaid vajati enim appi liiklus­õnnetuste, ohu likvideerimiste ja lõhkekeha leidude korral.
Kõige sündmusterohkemad kuud olid 2021. aastal ootus­päraselt juuni- ja juulikuu. Juunikuus tuli tavapärasest rohkem abi osutada nii kiirabil, politseil kui päästel, juulikuus vajati tavapärasest enam politseid ja kiirabi. Päästjate jaoks olid lisaks juunikuule töö­rohkemad jaanuari- ja aprilli­kuu. Kõige vähem vajati päästet ja kiirabi oktoobri- ja novembrikuus, politsei abi jällegi jaanuarikuus.
2021. aasta pühadeperiood ehk 23. detsembrist 2021 kuni 1. jaanuarini 2022 oli võrreldes aastataguse ajaga mõnevõrra rahulikum. 2021. aasta pühade ajal vajati Hiiumaal kiirabi 47, päästet 5 ja politseid 18 korda. Kiirabil tuli enim abi osutada südame- ja veresoonkonna­haigustest tingitud kaebuste ning traumade korral. Päästjate abi oli enim tarvis liiklus­õnnetuste puhul. Politseil tuli sagedamini lahendada alkoholi tarbimisest tingitud probleeme. Kahjuks esinebki viimast pühade ajal rohkem. Positiivsena saab 2020. aastaga võrreldes välja tuua, et sel pühade­perioodil vajati Hiiumaal operatiivteenistuste reageerimist mõnevõrra vähem ning eeskätt just pääste ja politsei abi näol.
HÄIREKESKUS/HL

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411