Teisipäev, detsember 21, 2021
 

Meistrite maja arendusplaanid peatunud

Katse, alustada valla ja restauraatorite koostöös Vabrikuväljak 4 kinnistul asuvate muinsus­kaitsealuste hoonete taastamist, nurjus.
Vallal oli soov anda kinnistu MTÜ-le Säästva Renoveerimise Infokeskuse Saarte ühendus (Saarte SRIK) 30 aastaks tasuta kasutusse ja vastav eelnõu pidi olema neljapäeval, 16. detsembril volikogu töölaual. Reedeses Hiiu Lehes vahendasime ka Saarte SRIK juhatuse liikmete plaane, kuidas neil oli kavas Vabrikuväljak 4 maja arendada.
Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja teatas voli­kogu istungil, et vallavalitsus võtab otsuse eelnõu tagasi. Põhjuseks, et kasutusele võtmise taotleja ise andis teada oma soovist loobuda, kuna ei saanud Leader programmist küsitud toetust. Tasuja ütles, et tagasivõtmise taotlus laekus volikogu istungiga samal päeval, vallavalitsus pidas e-istungi ja otsustas saadud info valguses eelnõu tagasi võtta.
Mis edasi saab, vallavanem veel öelda ei osanud. “Aus on tõdeda, et Vabrikuväljak 4 hoonele ei ole pikki aastaid suudetud head lahendust leida. Kaalutud on müümist ning otsitud partnerit, kes oskaks, suudaks ja tahaks hoonele elu sisse puhuda,” ütles Tasuja. Tema hinnangul koostöö Saarte SRIKiga oli ja on selleks võimalikest variantidest üks paremaid. “Neil on erialane kompetents, selge visioon ja piisavalt entusiasmi. Kahju, et nad Leader-meetmest tuge ei saanud.” Samas avaldas vallavanem lootust, et see ei ole teekonna lõpp, vaid nüüd tuleb sihtpunkti jõudmiseks lihtsalt teine teerada valida.
Hergo Tasuja lisas, et valla­valitsus ei ole jõudnud teemat rohkem ei omakeskis ega koos SRIKiga arutada: “Samas on meie huvides, et hoone korda saaks ning oleme valmis SRIKiga koostööd jätkama.”
Saarte SRIKi üks asutajaid Karin Kirtsi ütles kolma­päeval Hiiu Lehele, et nädala alguses kogunenud Hiidlaste Koostöökogu hindamis­komisjon kahjuks nende rahastustaotlust piisavalt oluliseks ei pidanud ja seega Vabrikuväljak 4 taastamise plaanid hetkeseisuga peatuvad.

KATRIN KIVIVUORI

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411