Reede, november 12, 2021
 

Volinikud osavallakogudes

Uued osavallakogud on seitsmeliikmelised, koosnedes viiest huvigruppide esindajast ning kahest KOV volikogude valimistel enim hääli kogunud osavallas elavast kandidaadist.
Kui eelmises Hiiu Lehes tõime ära osavallakogudesse valitud liikmete nimekirja, siis seekord nende volikogu liikmete ja ühe kandidaadi nimed, kes osavallakogudesse kuuluvad.
Emmastes on nendeks Reili Rand (342 häält) ja Eiki Nestor (195 häält), mõlemad valimised võitnud Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE).
Kõrgessaare osavallakogusse kuuluvad Reformierakonna liige Riho Rahuoja (250 häält) ja Eesti Konservatiivse Rahva­erakonna liige Palle Kõlar (131 häält).
Käina osavallakogusse kuuluvad Omar Jõpiselg (236 häält) valimisliidust Ühine Hiiumaa ja sotsiaaldemokraat Hergo Tasuja (437 häält). Tasuja sai valijailt suurima toetuse ja tõenäoliselt jätkab vallavanema ametis. Sel juhul liigub osavallakogusse tema asemel ilmselt Sander Kopli (92 häält), kelle elukohaks samuti Käina osavald.
Kärdla osavallakogusse kuuluvad vallavolikogu liikmed, reformierakondlane Aivar Viidik (220 häält) ja Keskerakonna nimekirjas valituks osutunud Inge Talts (224 häält).
Pühalepa osavallakogus on vallavolikogu liikmetest keskerakondlane Antti Leigri (154 häält) ja Aivo Saar (96 häält), kes volikogusse ei pääsenud.
Muudatuse, et osavallakogusse saavad kaks valimistel selles piirkonnas enim hääli kogunud kandidaati, tegi vallavolikogu osavalla põhikirja enne kohalikke valimisi. Varem said osavallakogusse kuuluda vaid volikogu liikmed.
Osavallakogu uus koosseis kinnitatakse volikogu teisel korralisel istungil.
KATI KUKK

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411