Reede, oktoober 29, 2021
 

Tiiu Jürissoni näitus Kõrgessaare raamatukogus

Ludmilla Träder
Ludmilla Träder
Pisut enam kui kuuks ajaks on Kõrgessaare raamatukogus avatud kunstnik Tiiu Jürissoni õli- ja akrüülmaalide näitus “Aegade väreluses, hetkede lummuses”. Näitusel on väljas 15 eri mõõtmetes maali, millest mitmedki pühendatud Hiiumaale.
Tiiu Jürisson on Hiiumaa juurtega, sünninimega Tarning, elanud aastaid Soomes, nüüdseks on kad koos abikaasa Humu Jürissoniga aastaid olnud suvehiidlased Kõpu poolsaare Palli külas.
Kunstiga on Tiiu tegelenud lapsepõlvest alates. Õppis Tallinna 46. keskkooli, praeguse Pelgulinna gümnaasiumi kunstikallakuga klassis, Tallinna Pedagoogilises instituudis, nüüdses Tallinna ülikoolis keskkooli joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse erialal ja kaitses kunstimagistri Helsingis Aalto ülikoolis.
Töötanud on ta tollase Tallinna Pedagoogilise instituudi jooniste ja graafika kateedris, Tallinna tööstuskaubastu klubi kunstnikuna, Saadjärve kolhoosi kunstnikuna kuni aastani 1990 ja seejärel Soomes Turu Steinerkooli kunsti­ajaloo ja kunstiõpetajana. Alates 1995. aastast oli ta Turu Lütseumi kunstilektor, praegu pensionil.
Näitusi on Tiiu Jürissonil olnud nii Soomes kui Eestis, sh ka Hiiumaal. Ta on Hiiumaa kunstnike ühingu HiKu liige.
Näitus “Aegade väreluses, hetkede lummuses”kunagises Kõrgessaare valitsejamajas, kus praegu töötab raamatukogu, on avatud 1. novembrist kuni 10. detsembrini.

HIIU LEHT

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411