Teisipäev, oktoober 26, 2021
 

Hiiumaa valla koalitsiooni­kõnelused jätkuvad

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning valimisliit Ühine Hiiumaa esindajad jätkavad koalitsiooni­kõnelusi Reformierakonna ja Keskerakonnaga.
Esmaspäeva, 19. oktoobri õhtul kohtusid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning valimisliit Ühine Hiiumaa (ÜH) esindajad, et alustada läbirääkimistega koalitsiooni moodustamiseks. Samas otsustati otsida võimalust kaasata koalitsiooni kolmas osapool.
“Nädala jooksul oleme kohtunud kõigi Hiiumaa volikogusse jõudnud erakondade esindajatega,” ütles SDE piirkonna esimees Hergo Tasuja. “Meeldiv, et ühisosa on rohkem või vähem kõigiga ning et kõik osapooled on avatud dialoogiks.”
“Esmaspäeval soovime uuesti kohtuda Keskerakonna ja Reformiera­konnaga,” andis Ühine Hiiumaa ühenduse juht Margit Kagadze märku, kellega ühisosa kõige suurem oli.
SDE ja ÜH tänasid Isamaa ning EKRE nimekirjade esindajaid sisuka mõttevahetuse eest ning loodavad konstruktiivsele koostööle volikogus.
Volikogu valimistel teenis SDE 23liikmelises Hiiumaa vallavolikogus seitse ning ÜH viis kohta, Keskerakond neli ja Reformierakond kolm mandaati. Seega oleks võimalikul kolmikliidul volikogus 15 või 16 kohta.
HIIU LEHT

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411