Teisipäev, oktoober 5, 2021
 

Hiiumaa saatkonda oodati

Hiiumaa saatkomd
Laupäeval Tallinnas Tellis­kivi loomelinnaku disainitänaval avatud Hiiumaa saatkonda tuli nädalavahetusel uudistama üllatavalt suur hulk külastajaid.
Poe juhataja, MTÜ Hiiumaine Toit juhatuse liige Anne-Ly Torstensson ütles, et küsima tuldi tooteid, mis eelmisel aastal meeldisid ning huvi tunti, mida on pakkuda uut.
Hiiu maakonna maitsed ja käsitöö on esindatud suuremalt kui kahel eelmisel aastal – kohal on üle 20 saare väiketootja ja valikus ligi 300 erinevat kaubaartiklit.
Hiiumaa saatkond on sel aastal avatud loomelinnaku keskel asuval müügi­pinnal kaks kuud.
Torstenssoni sõnul on see erandlik, sest tavaliselt renditakse pind välja üheks kuuks. “Meil õnnestus hästi ära põhjendada, et poes pakutav kaup laiendab vaadet tootedisainile, näidates, et disainil on oluline koht toidu valdkonnas ja vastupidi – toit ja toidupakend on disainiala,“ selgitas ta.
Algul tegijatelegi uskumatuna tundunud võimalus – müüa n-ö kuumas kohas, Telliskivi loomelinnakus Hiiumaa väiketootjate toodangut – sai Torstenssoni sõnul alguse Margit Pruuli ideest. Kolm aastat tagasi viis Pruul
Leader programmi rahastuse toel läbi projekti “Avatud talude tarkus“, millega leevendas Hiiumaa väiketootjate turundusprobleemi ja teisalt laiendas tallinlaste kaubavalikut.
Hiiumaa saatkond Tallinnas, Telliskivi 60a, esimesel korrusel, on avatud oktoobris ja novembris tööpäeviti kell 11–19, laupäeval ja pühapäeval kell 11–17.

KATI KUKK

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411