Teisipäev, oktoober 5, 2021
 

Eakate päev tõi tunnustust

Kati Kukk
Kati Kukk
Rahvusvahelise eakate päeva puhul tänas sotsiaalkaitse­minister Signe Riisalo vanemaealisi, kes aktiivselt panustanud kohaliku elu edendamisse ning mänginud kogu­konnas positiivset rolli.

Hiiumaalt pälvisid tänukirja ja meene Maie Holtsmann ja Aare Ristmägi. Kokku tunnustas minister 50 inimest üle Eesti.
Pühapäeval, mil Hiiumaa eakad tähistasid eakate päeva Kärdla kultuurikeskuses, andsid tänukirja ja kingituse üle Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja ja valla sotsiaalosakonna juhataja Kairi Lõppe.
Tasuja vahendas ministri sõnumit, et kuigi on üha rohkem vanemaealisi, kes oma tavatöö kõrvalt või pensionile jäädes tegelevad aktiivselt teiste kogukonnaliikmete elu paremaks muutmisega, on nende panus tänamatult vähe tähelepanu saanud ja väärib rohkem esile toomist.
Samuti said saalitäie rahva aplausi saatel tunnustuse osaliseks Aare Ernes ja Tõnu Otsason, kellele Eesti pensionäride ühenduste liidu juhatuse aseesimees Ago Kokser andis üle  tänumedali seoses Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäevaga. Autasuga tunnustab liit inimesi, kes osalesid pühendunult poliitilistes protsessides, mis viisid Eesti Vabariigi taasiseseisvumise väljakuulutamiseni.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • hiidlane

    hiidlane
    Tõnu Otsason osales pühendanult EV taasiseseisvuse protsessis??! Pühendatult hävitas ta kolhoosi esimehena olles Hiiessaare küla. Ei lubanud endisi elanikke majadesse tagasi vaid andis loa tuletõrjel tuletõrje õppuste käigus majad maha põletada. Või majad võõrastel inimestel mujale viia.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411