Reede, september 3, 2021
 

Uut e-äriregistrit saab juba kasutada

Registrite ja infosüsteemide keskus
Sel nädalal alustas tööd uus e-äriregistri portaal aadressil ariregister.rik.ee, mis koondab ühte keskkonda kõik senised äriregistri teenused.

Kui varasemalt tuli avalduste, majandusaasta aruannete ja erakonnaliikmete muudatuste esitamiseks kasutada ettevõtjaportaali ning juriidiliste isikute andmete kontrollimiseks äriregistri teabesüsteemi, siis nüüd asuvad kõik teenused ettevõtja jaoks mugavalt ühes keskkonnas, selgitab justiitsministeeriumi asekantsler Viljar Peep.

Uus on automaatteavituste süsteem, mis võimaldab ettevõtjale meelde tuletada olulisi tähtaegasid registritoimingutes.

“E-äriregistrit uuendatakse järgnevatel aastatel veelgi, et muuta riigiga suhtlemise kanal ettevõtjate ja e-residentide jaoks võimalikult kasutajakeskseks ning parandada e-teenuste kättesaadavust,” ütles Peep.

Lisaks mitmetele uuetele võimalustele, on uue portaali loomise käigus läbinud värskenduskuuri ühingu asutamise, andmete muutmise ja juriidiliste isikute otsingu vaated. “Lisaks saab täiesti uue tööriistana kasutada õiguslike vormide võrdlemist, mis aitab ettevõtjal asutamiseks sobivaima juriidilise isiku tüübi valida,” märkis Registrite ja infosüsteemide keskuse asedirektor Piret Meelind.

Uus e-äriregister sisaldab ka otsimisvõimalusega abiinfo keskkonda (https://abiinfo.rik.ee), mis juhendab ning selgitab, kuidas e-äriregistri portaali kasutada.

Keskkonna kasutamisega seotud küsimuste korral saab pöörduda ka RIKi klienditoe poole aadressil info@rik.ee

 

HIIU LEHT

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411