Teisipäev, september 21, 2021
 

Treener Johannes Kiiver: Unistused kipuvad täituma

Teele Rehe
Kodusaarel on kevadest tagasi noor hiidlane Johannes Kiiver (27), kes leidis endale meelepärase töö Hiiumaa spordikoolis ning viib igapäevaselt Soo-Oru tallis läbi ratsutamistreeninguid Teele Taltsi ja Maris Suusteri
kõrval.

Johannes leevendab kindlasti oluliselt treeneritepõuda, kuna nõudlus treeningute järgi on pikemat aega olnud kasvavas trendis ning kõigile soovijatele vabu aegu pakkuda ei olegi. Teiste treenerite sõnul on Johannes tore ja leplik kaaslane ja kõrgelt motiveeritud. Johannes alustas ratsutamisega juba seitsme-kaheksaaastaselt, lisaks tegeles ka näitlemisega Kärdla Nukuteatris.

“Hiiumaale kutsus mind eelkõige tagasi kodusaar, puhas loodus, pere, sõbrad ja muidugi ei saa mainimata jätta, et mu enda hobused, kes elavad siin,” ütles
Johannes. “Olen alati tahtnud ja unistanud sellisest tööst, et saaks veeta päevad läbi hobuste keskel. Mingi hetk sain aru, et ratsatreeneri töö on just see, kus ma saan veeta päevad läbi hobustega, pluss saan enda kogemusi ja õpitut noortele edasi anda.”

Johannes ütleb, et teadis kogu aeg – kaua tema pealinnas ei ela ja kolib kodusaarele tagasi. Mõtte, soov teoks teha, sai ta eelmise aasta lõpus allakirjutanult, kes pakkus talle välja variandi ratsutamistreenerina töötamiseks ja treenerikoolitusele suunas.

Enne tööga alustamist läbiski Johannes nõutud treenerikoolituse, mis päädib kutseeksamiga novembris. “Treenerikoolitusel meeldis väga ning pingutan igapäevaselt, et ise edasi areneda ja et oleks, mida õpilastele ka edasi anda,” ütles Johannes.

Küsimusele, mida meeldib talle teha vabal ajal, on noore hiidlase vastus ootuspärane – veeta aega sõprade, pere ja kolme koeraga, kuid, et Johannesele meeldib ka erinevaid hoidiseid teha, sellist vastust noortelt meestelt liiga tihti ei saa.

Hoiame siis Johannesele treenerieksamiteks pöidlaid ja et Hiiumaa ratsaspordi järelkasv oleks vägev!

 

 

Kristi Linkov

Hiiumaa RSK

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411