Reede, september 3, 2021
 

Riigikogu valis Eestile presidendi teisel katsel

PRESIDENDI KANTSELEI
Teisipäeval toimunud erakorralisel istungjärgul valis riigikogu Vabariigi Presidendiks Alar Karise, keda toetas salajasel hääletusel 72 riigikogu liiget.

Valitud Vabariigi President Alar Karis tänas riigikogu talle antud häälte eest. “Tänan kõiki neid, kes minu poolt hääle andsid, aga ka neid, kes seda ei teinud. Ma luban olla heaks partneriks riigikogule. Suur aitäh,” ütles Karis.

Hääletamise teisest voorust võttis osa 80 riigikogu liiget, ristiga märgistamata hääletamissedeleid oli kaheksa.

Valituks saamiseks oli presidendikandidaadil vaja Riigikogu koosseisu kahekolmandikulist häälteenamust ehk vähemalt 68 Riigikogu liikme toetust.

Alar Karise kandidatuuri esitasid teiseks hääletusvooruks taas Eesti Keskerakonna fraktsiooni ja Eesti Reformierakonna fraktsiooni 59 saadikut.

Esimeses hääletusvoorus sai Karis 63 Riigikogu liikme toetuse, hääletusel osales siis 79 saadikut ja 16 hääletussedelit oli ristiga märgistamata.

“Riigikogu valis täna Alar Karise tugeva toetusega järgmiseks Vabariigi Presidendiks. Karis asub seda ametit täitma 11. oktoobril. Kohtusin järgmise riigipeaga Kadriorus, et soovida talle õnne ja jõudu tööle. Riigikogu on teinud hea valiku,” kirjutas president Kaljulaid sotsiaalmeedias teisipäeval.

Samal päeval palus president Kersti Kaljulaid valitud presidendi Alar Karise Kadriorgu hilisele lõunale. “Kohtusin järgmise riigipeaga Kadriorus, et soovida talle õnne ja jõudu tööle. Riigikogu on teinud hea valiku,” kordas ta varem öeldut.

Toimetaja HARDA ROOSN

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411