Teisipäev, september 7, 2021
 

Põhikooli ehitab Ehitus5ECO

Kärdla uue põhikooli hoone ehitab oktoobriks valmiva Hiiumaa spordikeskuse peatöövõtja Ehitus5ECO, mis oli üks kahest pakkujast.

Kooli ehitustööd algavad sel sügisel. Vallavalitsuse teatel on eesmärk uus õppehoone valmis saada aastaga, et seal järgmisel sügisel õppetööd alustada.

Õppetöö jätkub praeguses hoones kevadeni, seejärel vana maja lammutatakse. Lammutamise järel saab uue külgfassaadi ja evakuatsioonitrepi ka Hiiumaa gümnaasiumi hoone. Esile tõstetud saab ka muinsuskaitsealune muusikakooli hoone, sest selle juurde sobimatu juurdeehitus lammutatakse.

Uues ja kaasaegses Kärdla põhikooli õppehoones on 2535 ruutmeetrit pinda ja see on planeeritud 340 õpilasele, sh 16 erivajadusega õpilasele ja 60 töötajale.

Kärdla põhikooli arhitektuurikonkursi võitis 2019. aastal arhitektibüroo Arhitekt Must võistlustöö “Asum”. Maastikuarhitektuurse lahenduse töötas välja Kino Maastikuarhitektid ja sisearhitektuurse T43 Sisearhitektid.

Kärdla põhikooli ehitustööde käibemaksuta maksumuseks kujunes konkurentsipõhisel läbirääkimistega hankemenetlusel koos käibemaksuga 6,4 miljonit eurot, millest 3,4 miljonit eurot on riigi kaasfinantseering
EL regionaalarengu fondist.

Hoonetekompleksi ehitab Ehitus5ECO, valmimise lõpptähtaeg on 30. september 2024.

HIIU LEHT

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411