Teisipäev, september 28, 2021
 

On, keda valida

Oktoobris on Hiiumaa valijail volikogusse valida 112 kandidaadi seast, kes jagunevad seitsme nimekirja vahel: valimisliidu Ühine Hiiumaa, Reformierakonna, Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, ISAMAA Erakonna, Erakonna Eesti 200 ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekiri.

Kõige rohkem kõrgharidusega kandidaate, 70 protsenti on VL Ühine Hiiumaa ja SDE nimekirjas – kummaski 14 kõrgharidusega ja 6 kesk- või keskeriharidusega.

Järgneb Reformierakonna nimekiri, milles kõrgharidusega kandidaatide osakaal on 57 protsenti – 8 kõrgharidusega ja 6 kesk- või kõrgharidusega.

ISAMAA nimekirjas on kõrgharidusega kandidaatide osakaal 52 protsenti – 14 kõrgharidusega ja 13 kesk- või keskeriharidusega.

Reformierakonna ja ISAMAA nimekirjas on kummaski üks kandidaat, kel on põhiharidus.

Keskerakonna nimekirjas on kõrgharidusega ja kesk- või keskeriharidusega kandidaate võrdselt 12 ja 12 ehk kõrgharitute osakaal täpselt 50 protsenti.

Eesti 200 nimekirjas on üks kõrgharidusega ja üks keskharidusega liige.

EKRE nimekirjas on kaks kõrgharidusega ja kolm keskharidusega liiget.

Elukutsete järgi vaadates on nimekirjades silmapaistvalt palju juhtimiskogemusega kandidaate, olgu selleks siis juhikoht avalikus sektoris või ettevõtluses.

Uudseima ettevõttena on kaks kandidaati märkinud oma töökohaks Avamere Vesiviljelejate ühistu, üks tegevjuhi, teine projektijuhi ametis.

Juhtide kõrval leidub ka paljude muude ametite pidajaid – on õpetajaid ja mitu autojuhti, arst, teadur, müüja, kokk, treial, ehitustööline, kalur, talunik, taluperemees, bussijuht, perevanem, koduperenaine ja klienditeenindaja. Samuti on nimekirjades kaks üliõpilast, kümme pensionäri ja kaks inimest, kel töökoht puudub.

Vanim kandideerija on sündinud aastal 1937 ja noorim aastal 2001.

 

Nimekirju sirvis

HARDA ROOSNA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411