Reede, september 24, 2021
 

Komakohad 70protsendi piirini

erakogu
Eile, Hiiu Lehe trükkimineku ajal, oli Covid-19 piirangute leevendamise teema veel valitsuse laual ja otsus sündimata. Algne plaan, väiksemate nakatumisnäitajatega saartel kõik piirangud maha võtta, väidetavalt ühe osapoole vastuseisu tõttu enam täis­mahus kavas ei ole.
Hiiumaa kriisikomisjoni juhi andmetel võib lahendus tulla selline, et kohe, kui kogu Hiiumaa elanikkonna täisvaktsineerituse tase jõuab 70protsendini, muutub avalikes kohtades maskikandmine vabatahtlikuks. Veel on loota, et koolidele tehtud erisus – kõik lapsed ei pea ühe haigestunu pärast karantiini jääma – laieneb ka huvitegevusele. Õigus nõuda tervisetõendit siiski jääb.
70protsendini on Hiiumaa inimestel jäänud päris vähe minna. Kolmapäeval saarele tiiru peale teinud vaktsineerimiskiirabi andis selleks jälle suure panuse – 177 inimest käis teist või ka esimest kaitsesüsti saamas. Neist 27 sai Jansseni vaktsiini, mille puhul täis­vaktsineerimiseks piisab ühest süstist. Kärdla keskväljakul oli vaktsineerimisbussi juures järjekorras paarkümmend inimest. Eile sai kaitsepookimist teha Hiiumaa haiglas. Nii meie ühine pingutus meid sellele maagilisele piirile lähemale nihutab.
Jääb üle oodata, mida lubab valitsus.

24. september 2021

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Vahur Reede, saa..

  Võtan siis teema kokku nii:

  Hiidlased varsti maski ja tõendita?
  14.september, 2021 Tervis / Uudised

  Hiiu Leht | Hiiu Leht
  Peaminister Kaja Kallas tegi eile päeval ettepaneku leevendada Hiiumaal koroona leviku tõkestamiseks seatud piiranguid ja tõi hiidlasi vaktsineerimisel eeskujuks.
  “Meist juba …

  Vahur Reede, saarlane – 17.09.2021 08:13

  Teie kommentaar suunati moderaatorile.

  Pealkiri on natuke eksitav – ei taheta mingit erandit teha hiidlastele. Jutt on siiski piirkondliku erandi tegemisele Hiiumaal, mitte hiidlastele päritolust lähtuvalt – ei peaks keegi maski kandma või “koroonatõendit” esitama Hiiumaal, olenemata sellest, kas oled hiidlane või mitte. Ning hiidlane peaks ikka maski kandma ja “koroonatõendit” esitama kohtades, kus seda nõutakse.

  Teemaks ei ole parvlaeva piletihind – sissekirjutus ei asenda maski ja “koroonatõendit”.

  PS. Peaminister Kaja Kallas tegi eile päeval ettepaneku leevend… …t süsti saama,” kirjutas pea­minister oma sotsiaalmeedia kanalil.

  Kriisi juhitaks kuskil molumärkmikus – Kaja Kallas on peaministrina täielik läbikukkumine.

  Vahur Reede, saarlane – 17.09.2021 10:04

  Teie kommentaar suunati moderaatorile.

  PS. QED

  Värske uudis Postimehest:
  Peaminister Kaja Kallas (RE) kirjutas sotsiaalmeediasse, et Hiiu maakonnas kaob avalikes siseruumides maskikandmise kohustus.

  «Jõudsime põhimõttelise kokkuleppeni, mille järgi võime Hiiu maakonnas tänu kõrgele vaktsineeritusele kohapeal kaotada avalikes siseruumides maskikandmise kohustuse,» kirjutas Kallas.

  Peeti aga vajalikuks, et jätkuvalt Covid-tõendi esitamise kohustus kehtiks Hiiumaal aga edasi, et vältida nakkuse saarele toomist teistest Eesti piirkondadest.

  Vahur Reede, saarlane
  23.09.2021 17:28

  Teie kommentaar suunati moderaatorile.

  Ja arengud Kaja Kallase riigijuhtimisse sotsiaalmeedia kaudu?

  Teadusnõukoda lõi palli kohe ilusasti tagasi – piirangute lõpetamine Hiiumaal on 100% valitsuse pädevuses. Nüüd siis peaminister Kaja Kallas pidigi tegelema ise peaminister Kaja Kallase molumärmikus riigijuhtimise küsimusega – lõpuks tänane uudis on, et valitsus lükkas otsustamise koroonapiirangute kaotamiseks Hiiumaal oktoobrisse.

  Nüüdseks on siis “tähtaeg” paigas – oktoober. Loogiline, et selline positiivne otsus tuleb teha vahetult enne KOVi volikogude valimisi – hiljem pole mõtet ja liiga vara võivad tagasilöögid ilmneda. Komakohad ei puutu sisuliselt asjasse – tegu on 100% PR trikiga.

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411