Teisipäev, september 21, 2021
 

Bussiliikluse uudiseid Käinast ja Emmastest

Ardo Laaneser
Emmaste kandi teeremont on lõppenud ja bussipeatused tagasi tavapärastes kohtades, Käina teeremont jätkub ja alanud on asfalteerimistööd.

Järk-järgult on liikluseks suletud Mäe tänav, bussid Mäe tänavat jätkuvalt ei läbi ja teeremont kestab seal oktoobri keskpaigani.

Hiiumaa vallavalitsuse ühistranspordispetsialist Piret Sedrik teatas, et Käinas on praegu kolm bussipeatust: Käina vallamaja juures peatus “Käina”, Käina Kooli juures samanimeline peatus “Käina kool” ja Coopi kaubanduskeskuse parklas peatus “Tuuletorni”.

“Tuuletorni peatus asub ajutiselt Käina Coopi ja Heltermaa-Emmaste tee vahel, maanteega paralleelses pikemas parkimistaskus ja on vastavalt märgistatud. Peatus on vaid ühes suunas, see tähendab, et mistahes suunale väljuvad bussid peatuvad samas peatuses,” selgitas Sedrik. Tuuletorni peatuse mõlema suuna reisijainfotahvlid leiab sama posti küljest ja ka Coopi kaubanduskeskuse fuajeest infostendilt.

See, millist marsruuti pidi bussid Käina alevikus peatuste vahel sõidavad, võib muutuda vastavalt liikluskorralduse muutustele. “Kõik peatused, mis on sõiduplaanis, saavad läbitud,” kinnitas Sedrik ning palus mõistvat suhtumist, kui bussil ei ole alati võimalik väga täpselt väljuda – ümbersõidud võivad aega võtta.

Busside väljumisaegu tasub küsida ka GoBusi Hiiumaa infotelefonilt 517 8592, see telefon töötab iga päev kella 7–21ni. Bussipeatustes olevates reisijainfotahvlites on vastavad muudatused samuti näha. Paberkandjal sõiduplaane saab bussijaamast, bussijuhtidelt ja Käina Coopi infoletist.

Bussiinfo on ööpäevaringselt leitav ka ühistranspordi infosüsteemis peatus.ee ja sõiduplaanid valla kodulehelt https://vald.hiiumaa.ee/bussid.

 

Toimetaja

Harda Roosna

Mõned olulisemad muudatused

liin 625 Käina-Suuremõisa-Heltermaa, mis on käigus
ETKNLP ja riiklikel pühadel, väljub Tuuletornist kl 19:48;

liin 629 Käina-Suuremõisa-Heltermaa-Suuremõisa-Kuri-Kärdla, mis on käigus iga päev aastaringselt, väljub Tuuletornist kl 16.48. Käinast väljub kl 16.50 ja Käina koolist
kl 16.51, nagu varemgi;

liinil 633 Valgu-Heltermaa-Kuri-Kärdla on peatuste läbimise kellaajad Käina ja Heltermaa vahel mõne minuti piires muutunud varasemaks;

liinil 646 Käina-Orjaku-Kassari-Käina on tööpäeviti Käina koolist kl 15.30 väljuval reisil muutunud peatuste läbimise kellaajad mõne minuti võrra hilisemaks ja lisatud on Kleemu tee peatus kl 15.40.

liini 646 esmaspäevast neljapäevani väljuv reis Käina-Luguse-Orjaku-Kassari-Suuremõisa-Käina väljub kell 17.00 (varem 17.05) ja kuni Esikülani läbitakse kõik peatused varem;

liinil 648 Õngu-Sõru-Kärdla, mis väljub pühapäeviti ja riigipühadel Õngult kl 19.40, on muutunud peatuste läbimise kellaajad mõne minuti piires ja lisandus seisuaega Sõrul vajadusel õhtuse laeva ootamiseks.

Käina kooli peatusest väljumised:

liin 629 Käina-Moka-Mäeltse-Ristivälja-Kaasiku-Suuremõisa, mis väljub tööpäeviti kell 15.26, sõidab Suuremõisa poole Käina kooli peatusest Käina-Tuuletorni-Mäeltse suunal;

liin 634 Käina-Tuuletorni-Kärdla, mis väljub tööpäeviti kell 8.24, sõidab Kärdlasse marsruudil Käina-Tuuletorni-Allika…NB! Käina kooli peatust pärast Käinat enam kl 8.31 ei läbi.

liin 631 Käina-Tuuletorni-Kärdla väljumisega iga päev kell 11.43 sõidab Kärdlasse marsruudil Käina-Tuuletorni-Allika… NB! Käina kooli peatust pärast Käinat ei läbi.

 

Hiiumaa vald

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411