Reede, september 17, 2021
 

Algab kandidaatide esitamine tiitlile “Aasta isa”

PIRET EESMAA
Eelmisel aastal üllatasid naiskodukaitsjad koduõuel Hiiumaa aasta isa 2020 Priit Jürimäed (pildil), kes enda eeskujuks nimetas pigem oma ema.
Kuigi Palade koolis toimuma pidanud pidulik isadepäeva aktus ja kontsert otsustati koroonaohu tõttu ära jätta, ei jäänud aasta isa tiitel üle andmata.
Tänavu tunnustavad naiskodukaitsjad kaheksandat korda Hiiumaa tublisid isasid, kes paistavad silma hoolitsuse ja eeskujuga oma peres ning suudavad ka kogukonna tegemistele õla alla panna.
Novembrikuu teisel püha­päeval tähistatakse isadepäeva, et pidada meeles kõiki isasid ja vanaisasid ning nende panust oma laste ja lastelaste ellu. “Pea sinagi oma isa meeles ja mõtle, kas ehk ka tema väärib tunnustust,” soovitab Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna esinaine Küllike Tammeveski. “Isa on see, kellele sa vaatad alt üles, ükskõik, kui pikaks sa oled juba sirgunud,” leiab ta. Ja lisab veel ühe tõetera: “Hea, et isa ei räägi sulle sellest, kuidas sa pead elama – ta elab nii, et see on sulle eeskujuks.”
Aasta isa tiitli eesmärgiks on väärtustada isa ja isadust, tunnustada mehe rolli laste kasvatamisel, aga ka tema vabatahtlikku tegevust, tiitel antakse isale, kes tegutseb silmapaistvalt ka oma töö- või loomingu alal.
Aunimetus antakse igal aastal isadepäeva pidulikul kontsertaktusel üle ühele isale, kelle peres kasvab kaks või enam last, kes saavad kodunt armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust.
Kandidaat peab olema Eesti Vabariigi kodanik ja rahvastikuregistri järgi Hiiumaa elanik.
Ettepanekuid “Aasta isa” tiitli andmiseks võivad teha kõik kuni 15. oktoobrini meili teel aadressil hiiumaaisa@gmail.com või posti teel Kärdla, Väike-Sadama 14, 92411.
Ettepanek peab sisaldama kandidaadi ees- ja pere­konnanime, vanust, elu­kohta, töökohta ja ametit.
Lisada tuleb laste arv, nende nimed ja vanus ning aasta isa kandidaadiks esitamise põhjendus.
Palume lisada ka ette­paneku tegija kontakt­andmed, nime ja esitamise kuupäeva.
Žüriisse kuuluvad ürituse patroon Mati Nurs ja seitse Naiskodukaitse liiget. Hiiu maakonna “Aasta isa” valitakse Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna poolt avalikul konkursil üks kord aastas.

NKK Hiiumaa jsk/HL

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411