Teisipäev, august 3, 2021
 

Tudengid koguvad püsiannetusi lastefondile

Kaja | Hiiu Leht
Kui teie uksele koputab noormees, kel kaelas kaart enda nime ning Tartu Ülikooli kliinikumi Lastefondi tunnusmärkidega, siis on ilmselt tegu fondile püsiannetuste kogujaga.

Lastefondi kampaaniaga “Ukselt-uksele” on liitunud tudengid, kes koguvad püsiannetusi – mitte sularaha – selleks, et aidata tasuda raskelt haigete laste raviarveid. Ka Hiiumaalt Käinast pärit Harli Lees ja tema Tartus elavad sõbrad Taavi Kaasik ja Erich-Sten Nurk on nende noorte hulgas. Tegelikult oli neil plaan minna Ameerikasse ukselt-uksele raamatuid müüma. Koroonaviiruse leviku tõttu jäi sõit üle ookeani ära. “Seega otsustasime saada sarnase kogemuse Eestis,” selgitas Harli Lees sotsiaalmeedias, miks nad raamatute müümise asemel hoopis Lastefondile toetusi asusid koguma.

Enne seda, kui nad eelmisel nädalal Hiiumaal alustasid, käisid nad ringi Lõuna-Eestis. Nüüd on Harli ja Erich-Sten paaril päeval annetusi kogunud Kärdlas, Taavi aga Laukal, Lõpe külas ja Suuremõisas. Algul oli plaan, et viibitakse Hiiumaal kaks nädalat, aga Taavi arvas, et pooleteise nädalaga tullakse toime.

Küsimusele, kui head annetajad on eestlased ja kas piirkonniti on märgata erinevusi, vastas Taavi, et neid on sõbralikult vastu võetud. “Nendes kohtades, kus uks on lahti tehtud,” täpsustas ta.

Eri paiku võrreldes ta annetamisvalmiduses vahet ei näe, kuid ütles, et ameeriklastest on eestlased hulga usaldavamad. Tihti ollakse imestunud, et kas tõesti minult tuleb keegi küsima, kas on soovi toetada.

Miks nad liitusid projektiga? 

Harli ütles, et isiklikku kokkupuudet raskete haigustega temal ega ta kaaslastel ei ole õnneks olnud. “Mul on sees maailmaparandamise mentaliteeti,” tunnistas ta. Lisaks leidis sügisel ärinduse õppimist alustav noormees, et ukselt-uksele müügi kogemus annab selleks hea tööpraktika, õpetab distsipliiniga ja läbimõeldult tegutsema ning on hea suhtlemiskool.

“Tahan, et kui inimene on annetanud, jääks talle tunne, et on hea teo teinud,” ütles Harli vestluse lõpetuseks ja kutsus kõiki üles Lastefondi toetama.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411