Teisipäev, august 10, 2021
 

Marina Kaljurand: Oluline on olla naiskodukaitsja

Kaja Hiis-Rinne
Naiskodukaitse kohvikus müttas kohvikutepäeval koos Hiiumaa naiskodukaitsjatega ka Marina Kaljurand, keda tavapäraselt võib näha tööl Euroopa Parlamendis.
Harju küla Niidi talus käis laupäeva hommikupoolikul kibekiire ettevalmistustöö, et keskpäeval avada taluõuel Naiskodukaitse kohvik. Kui supp juba kees, söögilauad olid paigas ja tegevuspaigad varikatuste all valmis sätitud, võisid huvilised saabuda. Ja rahvast aina vooris. Loomulikult innustasid neid Naiskodukaitsjate tegemisi uudistama tulema ka kohvikus kontserdi andnud Tanja Mihhailova-Saare laulud.
Naiskodukaitsja Marina Kaljurand ütles, et kuulumine naiskodukaitsjate hulka on tema jaoks väga oluline. Organisatsiooniga liitus ta viis aastat tagasi ja soovis just kuuluda Hiiumaa jaoskonda, et saaks lähemalt tuttavaks siinsete naistega. “Ma pole pärishiidlane, olen suvehiidlane ja läbi Nais­kodukaitse võtavad nad mind rohkem omaks,” arutles Kaljurand.
Nüüdseks on koos läbitud baasväljaõppe kursused, ka ühisüritused on väga olulised. Marina Kaljuranna sõnul on naiskodukaitsjatel meie ühiskonnas tähtis roll ja selle ettevõtmise – kohvikuga –  tahakski murda stereotüüpe ja kogukonnale tutvustada, et see pole pelgalt püssiga metsas roomamine, soki­kudumine või söögitegemine. Naiskodukaitses saab näiteks meditsiinialaseid teadmisi, orienteeruda maastikul, harjutada evakuatsiooni, teha tööd noortega ja palju muudki. Erilisel kohal on tema meelest äpp “Ole valmis!”, kust kriisiolukorras saab vastuseid n-ö põletavatele küsimustele. “Loodan, et tänase üritusega saab näidata naiskodukaitset laiemalt, pakkuda tegevusi kogu kogukonnale,” lisas ta.
Kaljurand kirjeldas, kuidas juba hommikul kohale tulles nägi hulka naisi tegutsemas. Kuigi esmalt võis nende liikumine tunduda kaootiline, siis tegelikult teadis igaüks oma ülesandeid ja paarkümmend minutit enne kohviku avamist oli kõik valmis.
“Loodan, et naiskodu­kaitsele vaadatakse selle pilguga, et me kõik vajame oma igapäevaeluks siin­õpitud teadmisi ja tarkusi,” ütles Kaljurand. Seni on ta läbinud Naiskodukaitse toitlustuse ja meditsiini moodulid ning enda sõnul saanud sel moel juurde hulga vajalikke teadmisi.
Euroopa Liit – see oleme meie!
Pärastlõunal rääkis Marina Kaljurand kohvikukülasta­jaile Euroopa Parlamendi tööst ja suundadest.
“Naised on oluline osa meie ühiskonnast ja nad saavad, kui soovivad, panustada erineval moel eri valdkondades. Kindlasti ei räägi me poliitikast, vaid Euroopa Parlamendist, kus on algamas konverents, kuhu oodatakse rohujuure tasandil ettepanekuid erinevatest valdkondadest, panustamaks selleks, millisena tahame tuleviku Euroopat näha.”
Kaljurand soovitas, et nii organisatsioonid kui üksik­isikud võiksid mõelda suuremalt ja sellele, kuidas muuta Euroopa turvalisemaks, kuidas rikastada meie kõigi elu.
“Mõte on lasta inimestel panustada diskussioonidesse Euroopa tulevikust,” selgitas ta. “Alati on selline tunne, et keegi kusagil kaugel otsustab, aga saab ka ise sõna sekka öelda,” kinnitas ta, et meie ise olemegi Euroopa Liit.
Neil, kel tekkib mõtteid seoses Euroopa tulevikuga, soovitas ta oma ettepanekutega pöörduda tema poole meiliaadressil marina@
kaljurand.ee Kui talle kirjutada, viib Marina Kaljurand teid õigete inimeste või arut­elu-­
gruppidega kokku.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411