Teisipäev, august 10, 2021
 

Avati kaks nimelist pinki

Harda Roosna
ANTS VAHTRAS/ PILDIKODA
2012. aastal Eesti Televisiooni eetris olnud Vahur Kersna autorisaade “Iga pink räägib loo” tõi kaasa tänupinkide ja nimeliste pinkide laine üle kogu Eesti.
Ka Hiiumaa vallas on omaseks saanud tava paigaldada tänupinke saare ajalukku oma jälje jätnud inimestele. Sel nädalavahetusel paigaldati Hiiumaal lausa kaks nimelist pinki. Üks laupäeval Mammale ja Margusele Suure­mõisa parki. Teine pühapäeval Kärdla staadionile 40 aastat treenerina töötanud Toivo Pruulile, tema õpilaste istutatud tamme­puukese kõrvale. Pink paigaldati Toivo Pruuli esimesel mälestusvõistlusel,
mille algatasid Hiiumaa kerge­jõustikuklubi Hiiker ja Hiiumaa spordikooli treener Häli-Herta Haavapuu. Toivo pingi valmistas käsitöö­meister Aleksander Vanjuk ja sellel on tahvel kirjaga “TOIVO PRUUL 1953–2019 Treener, sõber, eeskuju”.
Pühalepa osavallakogu arutas, kellele nemad võiks pingi panna ja üheks valikuks said Suuremõisast pärit näitleja Margus Tabor ja tema Mamma. Pingi avasid nad Suuremõisa kooli 100. aasta­päeva pidustuste raames laupäeval.
Pühalepa osavalla vallavanem Liili Eller rääkis, et kiik-pingi lõppdisaini mõtlesid nad välja koos Klaire Leigriga.
“Pink sai koos­kõlastatud ka Margusega, sest mammaga kooskõlastada pole enam võimalik,” rääkis Eller. “Tundus, et Marguse mammale pink sobis, sest ilm läks avamise ajaks ilusaks ja päike tuli välja. Margus ise aga oli tagasi­hoidlik ja soovis esialgu,
et pink oleks kõigile mammadele.” Eller soovis kõigile praegustele ja tulevastele mammadele ning mammade sõpradele ja tuttavatele head kiikumist!
Recado Meedia valmistas kiigepostidele Pühalepa küüdu värvidega katte, nime­sildi “Mamma ja Margus” tegi Signe Juhe. Pink, mille detailid valmistas Tommi Play ja paigaldasid Püha­lepa osavalla töötajad, asub Suuremõisas lossi kõrval haljasalal.

HELJA KAPTEIN
HARDA ROOSNA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411