Reede, juuli 9, 2021
 

Saaremaa tulekahjude tekkepõhjuseks hooletu suitsetamine

Päästeameti menetlejate hinnangul oli kolmapäeva, 7. juuli öösel Kaisvere külas ja Kuressaares Õie tänaval toimunud tulekahjude tõenäoline tekkepõhjus hooletu suitsetamine. Kaisvere külas puhkenud tulekahju lõppes inimese hukkumisega, Õie tänava tulekahjul sai inimene põletushaavu ja toimetati haiglaravile.

“Üldjuhul ei puhke tule-kahju lihtsalt tuhatoosi kustutatud konist, vaid on seotud muude teguritega,” märgitakse päästeameti pressiteates. “Üks levinumaid suitsetamisest alguse saavaid tule-kahjusid algab suitsetades magama jäämisel, mistõttu ei tohiks mingil juhul voodis ega diivanil või tugitoolis suitsetada. Oluline on jälgida ka seda, kuhu sigaret pannakse. Hooletult kustutatud sigaret või paberikorvi visatud koni võivad kaasa tuua tõsise tulekahju. Jälgida tuleks alati ka suitsetamise kohta – kodus olles suitseta alati õues ning kustuta sigaret soovitavalt veega täidetud tuhatoosi.”

Mõlemad õnnetustes osalenud mehed elasid üksi, seetõttu kutsuvad päästjad üles märkama oma naabreid ja eakaid lähedasi ning püüdma anda endast kõik, et üksi elava eaka või puudega inimese kodus oleks olemas töökorras suitsuandur ja elamine vastaks kõikidele tuleohutusnõuetele.

Päästjad tuletavad meelde, et suitsetamine siseruumides võib viia tuleõnnetuse ja surmani. Tänavu on Eestis tules hukkunud juba 24 inimest, neist viis on surma saanud hooletu suitsetamise tõttu tekkinud tulekahjudes. Elupäästev suitsuandur on eluruumides kohustuslik 2009. aastast.

 

HIIU LEHT

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411