Teisipäev, juuli 27, 2021
 

Puhkpillipäevad tulevad seekord suurelt

SIGRID LEIGRI
Võrreldes eelmise aastaga, mil koroonapiirangud kimbutasid, toimuvad Hiiumaa XV puhkpillipäevad suurelt: 6.–8. augustini kõlab orkestrimuusika pea igas Hiiumaa servas.
Puhkpillipäevad toovad augusti alguses Hiiumaale kokku 11 orkestrit. Muusikud saabuvad näiteks Tallinnast, Põlvast, Tartust ja Saaremaalt. Kaugemalt tulijate seas on Sigulda muusikakooli vilistlasorkester Lätist, mida dirigeerib Andris Muižnieks.
Sel aastal on orkestrid oma jõud ühendanud kodu-kohvikute päevadega. “Eelmisel aastal pidime piirduma vaid Sõru Jämmiga, tänavu saame taas üle Hiiumaa esineda, sealhulgas mitmes kodukohvikus,” rääkis puhkpillipäevade korraldaja Toomas Paap.
Nagu noortega töötamisel, on ka selliste ürituste korraldamise juures tähtis järjepidevus. “Me ei taha, et juhtuks sama, mis Kaitseväe orkestriga,” lausus Paap vastuseks küsimusele, kuidas ta ikka veel jaksab sellist suurüritust korraldada. Õnneks juhendajaid ja puhkpillipäevadest osa-
võtjaid leidub. “Hea näide on Valdo Rüütelmaa, kes on oma õpilastega pea igal korral Hiiumaa puhkpillipäevadest osa võtnud,” ütles Paap. Eesti Puhkpillimuusika Ühing ja selle aseesimees Valdo
Rüütelmaa on Hiiumaa puhkpillipäevadele kaasa aidanud nii nõu kui jõuga.
Samuti tõi ta teiste tublide juhendajate seast välja Artur Müüri, kes alustas kolm aastat tagasi Pöide pasunakoori eest vedamist.
Puhkpillipäevad on Toomasele hingelähedased tervikuna, kuid nädalavahetuse isiklikest lemmikutest tõi ta välja laupäeval, 7. augustil, Sõru paadikuuris toimuva Sõru Jämmi. Seal esinevad orkestrid vaheldumisi kahel laval ja kavas on muusikat igale maitsele. “Seal ei ole ainult puhkpillimuusika, seal kuuleme väga erinevaid muusikastiile rokist valsini!” kinnitas Paap. Tema sõnul pole tegemist tavalise kontserdiga, sel õhtul saavad muusikud kokku ja jämmivad.
Hiiumaa puhkpillipäevad avatakse reedel, 6. augustil kell 18 Käina Konsum/Ehituskeskuse parklas. Kuulutustel välja lubatud rongkäik jääb sel aastal kahjuks ära. Laupäeval kell 10 toimuvad äratusmängud üle Hiiumaa ja õhtul kell 19 algab Sõru paadikuuris Sõru Jämm. Pühapäeval, 8. augustil kell 10.30 liiguvad orkestrid Kertelhofi parklast rongkäiguga Kärdla keskväljakule, kus kell 11. algab kontsert. Viimasel kontserdil astub üllatusesinejana üles maailmamainega eufooniumimängija.

SIGRID LEIGRI

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411